1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kayapınar Belediyesi’nden kilitli taş ve yol çalışması
Kayapınar Belediyesi’nden kilitli taş ve yol çalışması

Kayapınar Belediyesi’nden kilitli taş ve yol çalışması

Kayapınar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünün Kuçe, Sanayi mahallesindeki kilitli taş döşeme çalışması ve yeni alanlardaki yol yapım çalışması devam ediyor.

A+A-

Kayapınar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü daha çok göç mağdurlarının yaşadığı Kuçe ve Sanayi mahallelerinde başlattığı kilitli taş döşeme çalışması devam ediyor.

 

Mahalle içindeki tüm ara yolların kilitli taş döşeneceği çalışmayla bu günü kadar 20 bin metrekare kilitli taş döşendi. Kış aylarında ulaşımda yaşanan sorunun çalışmayla son bulduğunu belirten mahalle sakinleri, belediyenin çalışmalarından dolayı teşekkür ettiler.


Yol çalışması 


Fen İşleri Müdürlüğü 2015 çalışma programı kapsamında imara açılan 75 metrelik yol üstü yeni yerleşim bölgelerinde başlattığı yol yapım çalışması devam ediyor. Çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Yardımcısı Nihat Salmış,  “ Öncelikle iki mahallemizde kış aylarında yaşanan sorunların giderilmesi için başlattığımız kilitli taş döşeme çalışması devam ediyor. Mahallelerdeki tüm evlere giden yollar çalışmayla kilitli taş döşenecek. Bunun yanında yeni yerleşim bölgelerinde yol çalışmalarımız devam ediyor. Öncelikle yolların oturması için ilk aşamada açılan yeni yollara mucur dökümü ve sıkıştırma yapılmakta. Yolların oturmasıyla önümüzdeki yıl asfalt çalışması yapılacak “ şeklinde konuştu.

 

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler