1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kayapınar Belediyesi’nden kar ve don uyarısı
Kayapınar Belediyesi’nden kar ve don uyarısı

Kayapınar Belediyesi’nden kar ve don uyarısı

Kayapınar Belediyesi hafta sonu yoğun kar yağışı ve don ihtimali nedeniyle yaşanabilecek aksaklıklar için halka uyarı yaparken, barınma sorunu yaşayacakların belediyenin gerekli imkân sunulacağı belirti.

A+A-

Kayapınar Belediyesi hafta sonu yoğun kar yağışı ve don ihtimali nedeniyle yaşanabilecek aksaklıklar giderilmesi için oluşturulan ekibin 24 saat görev alacağı belirti.

Aşırı soğuklara karşı özellikle su tesisatlarının donmaması için vatandaşların gereken önlemi alması çağrısı yapan belediye yetkililer,  “ Yetkili kuruluşların verdiği verilere göre hafta sonu kentimizde aşı kar ve donma olma ihtimali nedeniyle vatandaşlarımız gerekli önlemleri almaları gerekmektedir. Belediye olarak acil bir ekibin oluşturulmuş ve hafta sonu 24 saat görev başında olacaktır. Özellikle esnaflarımızın iş yerlerinin önünü kardan temizlemesi olası dona karşı önlem alınmalıdır. Aynı şekilde barınma sorunu yaşayacak vatandaşlarımız ve her türlü sorunlar için belediyenin 251 24 25-26-27 numaralı telefonları her saat arayabilirler “ çağrısında bulundu.

 

 

HABERE YORUM KAT