1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kayapınar Belediyesi’nden Cizre’den ve İdil halkına destek
Kayapınar Belediyesi’nden Cizre’den ve İdil halkına destek

Kayapınar Belediyesi’nden Cizre’den ve İdil halkına destek

Kayapınar Belediyesi İdil halkıyla dayanışma amacıyla temel gıda maddelerinden oluşan 25 ton gıda maddesini İdil İlçesi’ne gönderdi.

A+A-

Belediye daha öncede Cizre’ye 5 araçlık yardım göndermişti,Kayapınar Belediyesi sokağa çıkma yasakları sonrası büyük yıkımların yaşandığı ilçelerdeki halkıyla dayanışma çalışmaları artarak devam ediyor. Kayapınar Belediyesi Cizre halkıyla dayanışma amacıyla temel gıda maddelerinden oluşan 5 araçlık yardımından sonra İdil halkıyla dayanışma amacıyla temel gıda maddelerinden oluşan 25 ton gıda maddesini bu ilçeye gönderdi. Gönderilen gıda maddeleri 1000 ailenin bir aylık ihtiyacını karşılayacak.


Dayanışmamız sürecek


Kayapınar Belediyesi Eş Başkanları M. Ali Aydın ve Fatma Arşimet, belediye olarak Sur ilçesinden göç etmek zorunda kalarak Kayapınar İlçesi’ne yerleşen 800 aileye iki kez gıda, bir kez de yatak yardımını yaptıklarını, Cizre ve en son İdil halkıyla dayanışma amacıyla yardımlar gönderdiklerini, yardımların devam edeceğini belirtiler. Eş Başkanlar, Diyarbakır halkına seslenerek daha çok yardımların halka ulaştırılması için desteklerinin artırılması çağrısında bulundular.

 

HABERE YORUM KAT