1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kayapınar Belediyesi’nden Cizre halkına destek
Kayapınar Belediyesi’nden Cizre halkına destek

Kayapınar Belediyesi’nden Cizre halkına destek

Kayapınar Belediyesi Cizre halkıyla dayanışma amacıyla temel gıda maddelerinden oluşan 23 ton gıda maddesini Cizre’ye gönderdi.

A+A-

Daha öncede 4 kamyon gıda gönderen belediye, dayanışmanın devam edeceğini belirti.Kayapınar Belediyesi temel gıda maddelerinden oluşan 1000 aileye ulaştırılması için Cizre’ye 23 ton yardım gönderdi.

Belediye daha öncede dayanışma amacıyla Cizre’ye 4 kamyon gıdı maddesi göndermişti. Cizre halkının her zaman yanında olacaklarını belirten Kayapınar Belediyesi Eş Başkanı M. Ali Aydın, “ Kayapınar belediyesi 23 ton temel gıda maddesini Cizre halkıyla dayanışma amacıyla gönderiyoruz. Daha öncede 4 kamyon gıda maddesini göndermiştik. Halkımız çok ağır bir saldırı altındadırlar. Ama halkımız onurundan, vicdanından, kimliğinden ve insan hakları istemlerinden vazgeçmeyecek ve adım atmayacaktır. Bu çalışmada emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Belediye olarak yardım çalışmalarımız devam edecektir. Diyarbakır halkı adına Cizre halkına, direnenlere saygı ve hürmetlerimizi sunuyoruz” şeklinde konuştu.


Dayanışma sürecek 


Diyarbakır halkının ve belediyenin Cizre halkıyla dayanışmasının süreceğini belirten Eş Başkanı Fatma Arşimet, “ Cizre, Sur, Bağlar, Nusaybin ve Şırnak’ta halkımız güvenlik adı altında evlerinden çıkarılıyor, evleri yıkılıyor. Gün dayanışma günüdür. Bu konuda Diyarbakır halkının duruşunu biliyoruz. Kobani sürecinde de halkımız aynı duruşu sergiledi.  Halkımızın kampanyayı büyütmeye çağırıyor, emeğini, yüreğini paylaşmasını bekliyoruz.  Bir kere daha bu konuda emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ediyoruz” dedi. 

 

HABERE YORUM KAT