1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kayapınar Belediyesi'nden asfalt çalışması
Kayapınar Belediyesi'nden asfalt çalışması

Kayapınar Belediyesi'nden asfalt çalışması

Kayapınar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü kaldırım ve altyapı çalışması tamamlanan bölgelerde ve asfalttı aşınmış yollarda asfalt çalışması başlattı. Çalışmayla 70 bin ton asfalt dökümü yapılacak.

A+A-
Kayapınar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü 2015 çalışma programı kapsamında kaldırım ve altyapı çalışması tamamlanmış yeni yerleşim bölgelerindeki yollar ile asfaltı aşınmış bölgelerde asfalt çalışması başlattı.
 
Dicle Kent bölgesinde başlayan asfalt çalışma bölgesini ziyaret eden Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Fırat Anlı, Kayapınar Belediyesi Eş Başkanları M. Ali Aydın, Fatma Arşimet, DBP İlçe Eş Başkanı Ramazan Şimşek ve meclis üyeleri çalışmalar hakkında bilgi aldılar. Çalışmalar hakkında bilgi veren Kayapınar Belediye Eş Başkanı M. Ali Aydın, Gelecek yıl yeni yerleşim bölgelerinde ulaşımda sorun yaşanması için iki yıllık asfalt çalışması için 120 bin ton asfalt ihalesi yaptık. Bu yıl 70 bin ton asfalt yapmayı planlıyoruz. Mayıs ayı sonuna kadar devam edecek çalışmayla bölgemizde yüzde yetmiş alanı asfaltlamayı planladık. 
 
Bölgemizde devam eden ve gelecek acısından çok önemli olan yağmur drenaj projesinden kaynaklı son bir buçuk yıldır ulaşımda büyük sorunlar yaşandı. Halkımızın bu konuda sitemlerinde haklıdır. Yağmur suyu da bir ana kent için ne kadar önemli olduğu halkımız biliyor, bu anlamda son 2 yılın telafisini de belediyeler olarak gerçekleştireceğiz. Hem büyükşehir belediyemiz ve alt kademe belediyelerimiz bu çerçevede çalışmalarına başlamıştır. Aynı şekilde kaldırım ve köylerde yol çalışmalarını başlattık “ şeklinde konuştu.
 
Bu kenti hep birlikte güzelleştireceğiz
 
Tüm belediyelerin büyük bir çalışma başlattığını belirten Eş Belediye Başkanı Fatma Arşimet, “ Büyükşehir belediyemiz ve alt kademe belediyeleri olarak kentimizin tüm sorunları çözmek için büyük çaba içindeyiz. Halkımızın en iyi şartlarda yaşam sürdürmeyi hak ediyor. Bunun bilinciyle belediye belediyesi ailesi olarak elimizde geldiğince halkımıza en güzelini sunmaya çalışacağız. Asfalt, kaldırım ve temizlik sorunlarının çözümü için çalışmaları başlattık. Halkımızla birlikte tüm sorunların üstesinden geleceğiz “ dedi.
 
Her şeye rağmen belediyelerimiz büyük hizmetler yapmıştı
 
Halk belediyelerinin imkânsızlıklar içinde büyük hizmetler yaptığını belirten Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Fırat Anlı, Yani yokluk içinde, engellemelere rağmen belediyelerimiz başarılı çalışmalara imza attılar. Özellikle 16 yıllık çalışmaları ile Kayapınar Belediyemiz bir şehir inşa etti. Bu yılda belediyemiz modern belediye için çalışmalarını sürdürecektir.
 
(Diyarinsesi.org KY-B)

HABERE YORUM KAT