1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kayapınar Belediyesi'nden asfalt çalışması
Kayapınar Belediyesi'nden asfalt çalışması

Kayapınar Belediyesi'nden asfalt çalışması

DİYARBAKIR– Diyarbakır merkez Kayapınar İlçe Belediyesince, yeni yerleşim bölgeleri ve asfaltı aşınmış yollarda asfalt çalışması başlatıldı.

A+A-

Eylül ayı sonuna kadar tamamlanması planlanan çalışmalar çerçevesinde 60 bin ton asfalt dökümünün yapılacağı belirtildi.Asfalt çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkan Vekili Mahmut Dağ, geçen 5 yıllık süre zarfında stratejik planlarına koydukları projelerinin yüzde 90'ından fazlasını hayata geçirdiklerini belirtti.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da yeni yerleşime açılan bölgeler ile aşınmış yollarda asfalt çalışması başlattıklarını ifade eden Dağ, şöyle konuştu:

"Bu yıl 60 bin ton asfalt dökümü yapılacak ve çalışmayı Eylül ayı sonunda tamamlamayı planlıyoruz. Halkımızın ulaşımda sorun yaşamaması için daha erken çalışma başlatmak istememize rağmen her yıl olduğu gibi bu yılda ilk yaptığımız asfalt ihalesine iptal etmek zorunda kaldık. İhalelere giren firmaların ihale şartlarına uygun fiyat sunmadıkları için ihaleleri iptal etmek zorunda kaldığımızdan asfalt çalışmasında gecikmeye neden oldu. Bu gecikmeden dolayı asfalt çalışmasını zamanında bitirilmesi için iki ekiple çalışmaları sürdürüyoruz. Yeni bölgelerde başlattığımız kaldırım çalışmaları devam ediyor. Bu çalışmaların bitmesiyle ulaşımda halkımız halkımızın karşılaştığı sorunlar giderilmiş olacaktır."

HABERE YORUM KAT