1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kayapınar Belediyesi'nde kadın buluşması
Kayapınar Belediyesi'nde kadın buluşması

Kayapınar Belediyesi'nde kadın buluşması

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü etkinlikleri kapsamında Kayapınar Belediyesi kadınlara yönelik bir etkinlik düzenledi.

A+A-
Etkinlikte konuşan Kayapınar Belediyesi Eş Belediye Başkanı Fatma Arşimet, Kürt mücadelesinin kadına özgür bir yaşam sunduğunu belirti.
 
Kayapınar Belediyesi Peyas Eğitim ve Destek Evi'nde yapılan etkinliğe Kayapınar Belediyesi Eş Belediye Başkanı Fatma Arşimet, Başkan Yardımcısı Nesrin Tavşan ve çok sayıda kadın katıldı.
 
Saygı duruşuyla başlayan etkinlikte Eş Belediye Başkanı Fatma Arşimet, “ Bu dünyayı güzelleştirmek kadınların elinde. Sonuçta savaşları, şiddeti yaratan erkeği yetiştiren biz kadınlarız. Bu anlamıyla daha güzel bir dünya için işe burada başlamalıyız. Bu gün Kürt kadını verilen mücadele yer almış, acı çekmiş, bedel ödemiş ama özgür bir birey alarak yaşamın her yerinde yer almıştır. Rojava'da kadın arkadaşların özgürlük mücadelesi tüm Dünya'da hayranlık yaratmıştır “ şeklinde konuştu.
 
Arşimet, son alarak Diyarbakır Koşuyolu Parkı'nda 23 Kasım Pazar günü yapılacak kadın buluşmasına katılım çağrısı yaptı. Etkinlik Şengal ve Rojava'da kadın dramı ve kadın direnişini konu edilen kısa film gösterimiyle sone erdi.Gösterim sırasında bir çok katılımcı gözyaşını tutamaması dikkat çekti.
 

HABERE YORUM KAT