1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kayapınar Belediyesi'den iftar yemeği
Kayapınar Belediyesi'den iftar yemeği

Kayapınar Belediyesi'den iftar yemeği

Kayapınar Belediyesi Ramazan ayı dolaysıyla din adamları ve muhtarlara iftar yemeği verdi. 200 kişinin katıldığı iftar yemeğinde, Rojava halkıyla dayanışma çağrısı yapıldı.

A+A-
Kayapınar Belediyesi'nin din adamları ve muhtarlara Ava Düğün Salonu'nda verdiği iftar yemeğine Diyarbakır Büyükşehir Eş Belediye Başkanı Fırat Anlı, Kayapınar Belediye Eş
Başkanları Mehmet Ali Aydın, DİAY-DER yönelicileri ve BDP İlçe yöneticileri katıldı.
 
İftarda konuşan Kayapınar Eş Belediye Başkanı Fatma Arşimet, “ Kürtlerin aşına baylaşmak ve sofrasına dostlarını davet etmek geleneğinde var. Ramazan ayı dolaysıyla köy muhtarlarımızla ve din adamlarımızın davetimize yanıt verdikleri için teşekkür ediyoruz. Ramazan ayının tüm muzlum halklara barış ve özgürlükler getirsin  “ şeklinde konuştu.
 
Din adı altında katliamlar yapılıyor 
 
Din adi altında katliam yapanlara karşı mazlumların birlikte hareket etmesi gerektiğini belirten Kayapınar Eş Belediye Başkanı Mehmet Ali Aydın, “ Din adamlarımız ve köylerdeki halkımızın temsilcileri olan muhtarlarımız iftar yemeğimize geldikleri için öncelikle teşekkür ediyorum. Ramazan ayı coğrafyamızda ve İslam âleminde büyük bir öneme sahip. Ramazan ayının tüm insanlığa barış ve özgürlükler getirsin. Başta Rojava'da olmak üzere birçok bölgede İslam dini adı altında insanlığa karşı suç işleyenleri Allah hidayet ve ıslah etsin, mazlumların birlik ve beraberliklerini artırsın “ dedi.
 
Din Âlimleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (DİAYDER) üyesi Zahit Çiftkuran ise yaptığı konuşmada, büyük bir onur mücadelesi veren Rojava halkıyla dayanışma çağrısı yaparak, Çiftkuran konuşmasında,” İslam dini her zaman mazlumun yanında, zalimin karşısında olmamızı buyurmuştur. Rojave ve tüm muzlum halklarla yanında olmak ve aşımıza baylaşmak tüm insanlığın önceliği olmalıdır “ çağrısında bulundu.
 

HABERE YORUM KAT