1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kayapınar Belediyesi Zabıtası 212 iş yerinde denetim yaptı
Kayapınar Belediyesi Zabıtası 212 iş yerinde denetim yaptı

Kayapınar Belediyesi Zabıtası 212 iş yerinde denetim yaptı

Kayapınar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Şubat ayı içinde 212 iş yerinde yaptığı denetimlerde temizlik, son kullanma tarihi geçmiş madde tespit edilen ve eksiklikleri olan 66 iş yeri hakkında cezai işlem yaptı.

A+A-

Kayapınar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri halk sağlığı için denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Zabıta müdürlüğü Şubat ayı içinde yaptığı denetimlerin sonuçları kamuoyuna açıkladı.


2 ton gıda imha edildi,68 iş yeri hakkında cezai işlem yapıldı


Yapılan açıklamada ay içinde 53 okul kantini ve gıda maddesi satan iş yerinde yapılan denetimlerde temizlik ve son kullanma tarihi geçmiş gıda maddesi tespit edilen 12 iş yeri hakkında işlem yapıldı. Yapılan denetimlerde son kullanma tarihi geçmiş 2 ton toplatılarak Büyükşehir Belediyesi çöp depolama sahasında imha edildi.  Yeni ay içinde 100 fırın ve pastanede yapılan denetimlerde temizlik, eksik gramaj ekmek satan ve genel eksiklikleri bulunan 46 iş yeri hakkında yasal işlem yapılmıştır.


Kuaför ve berber denetimleri 


Zabıta ekipleri ilçe sınırları içinde 58 kuaför ve berberlik hizmeti veren iş yerinde yaptığı denetimlerde temizlik ve genel kurallara uymayan 14 iş yeri hakkında cezai işlem yaparken, eksiklikleri olan iş yerlerinin eksiklikleri gidermeleri için süre verildi.


Kaçak yapı ekibi 24 saat görev başında 


Zabıta müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını yürüten 20 kişilik kaçak yapı ekibi 24 saat görev yaparak kaçak yapı denetimleri sonucu Şubat ayı içinde birçok kaçak yapı tespit ederek yasal işlem yaparken,3 kaçak yapı ekipler tarafından yıkımı yapıldı.  Kayapınar Belediyesi Zabıta Müdürü Önder Önen, “ Halkın sağlığı bizim için önceliktir. Bu konuda kesinlikle taviz vermeden çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz. Halkımızın bu konuda gördükleri tüm yanlışlıkları belediyemize bildirmeleri daha iyi çalışmamıza katkı sunacaktır” şeklinde konuştu. 

 

HABERE YORUM KAT