1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kayapınar Belediyesi kendi üretim alanlarını artırıyor
Kayapınar Belediyesi kendi üretim alanlarını artırıyor

Kayapınar Belediyesi kendi üretim alanlarını artırıyor

Kayapınar Belediyesi Park ve Bahçe Müdürlüğü parklarda kullanılan bank, pargole, çardak, piknik masası ve çiçeklik gibi ihtiyaçları yeni açtığı atölyede imal ediyor.

A+A-

Atölyede yapılan üretimle parklar için alanın malzemelerin aynısı yarı fiyatına imal ediliyor.Kayapınar Belediyesi tarafından oluşturulan serada yetiştirdiği mevsimlik çiçek ve ağaçları parklarda kullanarak yaptığı tasarruftan sonra parklarda kullanılan bank, pargole, çardak, piknik masası ve çiçeklik gibi ihtiyaçları yeni açtığı atölyede imal ediyor.

Belediye şantiyesinde açılan atölyede, parklarda kullanılan bank, pargole, çardak, piknik masası ve çiçeklik gibi örünler dört çalışan tarafından öretiliyor. Atölyede ayrıca üretimin yanında, parklardaki oyun gurupları, çöp bidonları ve diğer aletlerin bakın ve onarımı yapılmakta.


Konu hakkında bilgi veren Park ve Bahçeler Müdürlüğü çalışanı Ziraat Mühendisi Şükrü Demir,  “ Belediye olarak yaptığımız yeşil alanlar ve yapacaklarımızla büyük bir alan oluşmuş. Belediye olarak ilk olarak yaptığımız serada parklarda kullanılacak ağaç ve mevsimlik çiçeklerle bu ihtiyacı büyük bir kısmına karşılıyoruz. Aynı şekilde parklarla kullanılacak diğer ihtiyaçların daha iyi ve daha uzuz öretilmesi için yapım atölyesini belediye yönetiminin kararlılığıyla oluşturduk. Şu anda ürettiğimiz ürünlerin piyasada satın aldığımızın yarısı maliyetine üretiyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

 

HABERE YORUM KAT