1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kayapınar Belediyesi kadın biriminden açıklama
Kayapınar Belediyesi kadın biriminden açıklama

Kayapınar Belediyesi kadın biriminden açıklama

8 Mart planlaması toplantının ardından basın toplantısı düzenleyen Kayapınar Belediyesi Kadım Birimi ve Belediyeye bağlı kadın kurumları katıldı.

A+A-
Toplantıda konuşan Fatma Arşimet, kadına yönelik her türlü şiddete karşı Kayapınar Belediyesi Kadın birimi olarak duruşlarını sergileyeceklerini belirtti. 
 
Kayapınar Belediyesi Kadım Birimi 8 Mart planlaması için aldıkları toplantının ardından basın toplantısı düzenledi. Belediye binasında yapılan toplantıda açıklama yapan Kayapınar Belediyesi Kadın birimi çalışanı Irmak Kartal, Türkiye'de kadına yönelik şiddetin her geçen gün artığını ve kadınların cinayetlere kurban gittiğini, tecavüze uğradığının altını çizdi. 
Açıklamanın ardından kısa bir konuşma yapan Kayapınar Belediyesi Eş Başkanı Fatma Arşimet, “Kadına karşı uygulanan tecavüzü ve şiddetti normal gören bir zihniyetin temsilcileri oldukları için çok yargıladığımız bir şey değil. Bir kere daha söylüyoruz ki biz kadınlar artık susmayacağız.
 
Sustukça daha çok kadının katledileceğini, sustukça daha çok kadının tecavüze uğrayacağını ve sustukça daha çok şiddete maruz kalacağımızı biliyoruz onun için biz Kayapınar Belediyesi Kadın Biriminde ki bütün kadınlar olarak artık susmayacağız.  İtirazımızı da, isyanımızı da ve karşı duruşumuzu sergileyeceğiz ve bundan sonra bütün Özgecanlar gibi olan tüm kadın arkadaşlarımızın davalarının da takipçisi olacağımızı da buradan duyuruyoruz” ifadesinde bulundu. 
 
(Diyarinsesi.org MY)
 

HABERE YORUM KAT