1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kayapınar Belediyesi kadın biriminden 25 Kasım değerlendirmesi
Kayapınar Belediyesi kadın biriminden 25 Kasım değerlendirmesi

Kayapınar Belediyesi kadın biriminden 25 Kasım değerlendirmesi

Kayapınar Belediyesi kadın birimi 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü etkinlikleri kapsamında hizmet binası önünde basın açıklaması yaptı.

A+A-
Açıklamada, Kobani saldırısı Kürt kadının özgürlük düzeyi karşısındaki tahammülsüzlüktür denildi.
 
Belediye hizmet binası önünde yapılan açıklamaya Kayapınar Belediye Eş Başkanı Fatma Arşimet, Başkan Yardımcısı Nesrin Tavşan ve tüm kadın çalışanlar katıldı.Burada açıklama yapan Belediye Eş Başkanı Fatma Arşimet,”  Savaşın kol gezdiği Ortadoğu'da kadınlar, tecavüzden soykırıma kadar IŞİD vahşetinin her türlüsüne maruz kalıyor. Erkek şiddeti savaş olsa da olmasa da kadınları hedef almaya devam ediyor. Kadın katliamları, tecavüz, taciz, nefret cinayetleri, neoliberal politikalar nedeniyle artan iş cinayetleri hız kesmeden sürüyor. 
 
Ortadoğu'da IŞİD tarafından kadınların bedeni savaş ganimeti olarak görülüyor,  25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü ruhunu Kürt kadınları Şengal ve Kobani'de yeniden yaratarak yaşanan vahşete boyun eğmediklerini tüm dünyaya kes daha gösterdiler. Mirabel kız kardeşlerin ruhuyla Arin Mirxan, Kader Ortayaka, Gulan Batman ve daha bir çok arkadaşımız Kobani'de IŞİD vahşetine karşı direnişin sembolü oldular.
 
Kobani saldırısı Kürt Kadının özgürlük düzeyi karşısındaki tahammülsüzlüğün açık göstergesidir. Ancak bu ağır bedele rağmen tüm vahşi saldırılar boşa çıkarılmıştır. Açıklamada, 25 Kasım günü tüm kadın çalışanların Suruç'ta yapılacak kadın buluşmasına katılacağı belirtildi.
 

HABERE YORUM KAT