1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kayapınar Belediyesi kaçak yapıyı yıktı
Kayapınar Belediyesi kaçak yapıyı yıktı

Kayapınar Belediyesi kaçak yapıyı yıktı

Kayapınar Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü kaçak yıkım ekibi Mahabat Bulvarı üzerinde imara aykırı kaçak yapılan bir işyerini hakkında aldığı yıkım kararını uyguladı.

A+A-

Yapı Kontrol Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, imara aykırı yapı ve uygulamalar konusunda taviz verilmeyeceği belirtildi.

Kayapınar Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü Mahabat Bulvarı üzerindeki bina arasındaki yeşil alanda imara aykırı kaçak yapılan bir işyerini hakkında aldığı yıkım kararını uyguladı. Yıkım ekipleri imara aykırı yapının yıkımı sırasında her hangi bir olay yaşanmazken, Kayapınar Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, imara aykırı yapı ve uygulamalar konusunda taviz verilmeyeceği belirtildi.

Açıklamada, “Söz konusu bölgede bina altlarında açılan işyerlerinin imara aykırı tüm yapı ve uygulamalar karşısında taviz verilmeyecektir. İmar kuralları doğrultusunda belirlenin düzenlemelere aykırı hiçbir uygulamaya izin verilmeyecektir. Hiç kimsenin kentin imarı uygun davranmasına ve girişimlerine kesinlikle izin vermeyeceğiz Bu kararlılığımızın her kes tarafından bilinmesini istiyoruz” denildi.

HABERE YORUM KAT