1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Kayapınar Belediyesi-GGC futbol turnuvası başladı
Kayapınar Belediyesi-GGC futbol turnuvası başladı

Kayapınar Belediyesi-GGC futbol turnuvası başladı

Kayapınar Belediyesi ile Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti tarafından sivil topluk kuruluşlarının katılımıyla düzenlenen geleneksel halı saha futbol turnuvası Amed Spor Kompleksi'nde GGC üyeleri ve Kayapınar Belediyesi karma futbol takımı ile Güney Kürdistan

A+A-
Kayapınar Belediyesi ve Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti düzenlenen geleneksel kurumlar arası halı saha futbol turnuvasının sekizincisi gösteri maçıyla başladı. Kayapınar Belediyesi Amed Spor Kompleksi'nde GGC üyeleri ve Kayapınar Belediyesi karma futbol takımı ile turnuva için davet edilen Güney Kürdistanlı gazetecilerin oluşturduğu takımın karşılaştığı gösteri maçıyla başladı. Turnuvanın açılışına Kayapınar Belediye Başkan Vekili Mahmut Dağ, BDP İlçe Başkanı Davut Kesen, Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veysi İpek, Güney Kürdistanlı gazeteciler, turnuvaya katılan kurumların temsilcileri katıldı.
 
Kazanan barış olsun
 
Turnuvanın açılışında konuşan Kayapınar Belediye Başkan Vekili Mahmut Dağ  “ Turnuvamıza katılım gösteren 26 kurum temsilcilerine, Güney Kürdistan'dan gelen gazetecilere ve turnuvamızı birlikte düzenlediğimiz Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti yönetim kuruluna teşekkür ediyorum.  Kentteki kurumların katılımıyla sekiz yıldır düzenlediğimiz turnuva bir ara gelme ve dayanışma kültürü geliştirilmesi açısından önemli bir etkinlik. Ayrıca Güney Kürdistan'dan gelen gazetecilerin turnuvamıza açılış maçında katılmaları bizleri ayrıca onurlandırmıştır. İki kardeş halkın bir araya gelmesi ve aynı duygularla kenetlenmesi gelecek açısından önemlidir. Gelişen diyalogun sporla taçlanması önemlidir. Turnuvayı halkımıza kazandırdığımız spor tesisimizde yapılması ayrı bir mutluluk. Tüm katılımcılara başarılar diler, kazanın barış ve diyalog olması dileğiyle “ şeklinde konuştu.
 
Kayapınar Belediyesi'nin turnuvanın sürdürülmesindeki çabalarından dolayı teşekkürlerine belirten Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veysi İpek “  Biraya gelmenin, hoşgörünün ve sevginin sembolü sporla bir araya gelmenin mutluluğu yaşıyoruz. Sekiz yıl önce şuanda cezaevinde bulunun Kayapınar Belediye Başkanı Zülküf Karatekin ve cemiyetimizin eski başkanı Faruk Balıkça tarafından başlatılan turnuva devam ettirmenin gururunu yaşıyoruz. Bu yılki turnuvaya Güney Kürdistan'dan gazeteci arkadaşların gelmesi turnuvaya ayrı bir önem katmıştır.
 
Güney Kürdistanlı gazeteciler adına konuşan Huner Ömer, belediyenin ve cemiyetin gösterdikleri konukseverliğin tarifsiz olduğunu ve Diyarbakır'da olmaktan büyük onur duyduklarını belirti. Konuşmaların ardından Güney Kürdistan'dan gelen gazetecilerin takımı ve belediye ile cemiyet yöneticilerin karma takımlarının gösteri maçıyla turnuvanın açılışı yapıldı.
 

HABERE YORUM KAT