1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kayapınar Belediyesi engellileri meslek sahibi yapıyor
Kayapınar Belediyesi engellileri meslek sahibi yapıyor

Kayapınar Belediyesi engellileri meslek sahibi yapıyor

Kayapınar Belediyesi Musa Anter Engelli Yaşam Merkezi'nde engellilere yönelik açılan telefon santral kursunu tamamlayan 21 kursiyere sertifika verildi.

A+A-
Kayapınar Belediyesi Musa Anter Engelli Yaşam Merkezi engellilerin meslek edinmeleri için başlattığı kurs programları devam ediyor.
 
Üç ay önce açılan telefon santral kursunu başarıyla tamamlayan 21 kursiyere sertifikaları verildi. Sertifika dağıtımına Kayapınar Belediyesi Başkan Yardımcısı Nesrin Tavşan, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İsmail Kardaş, kursiyerler ve aileleri katıldı.
 
Başkan Yardımcısı Nesrin Tavşan sertifika dağıtımı öncesi yaptığı konuşmada,“ Kurslara katılan arkadaşlarımızı ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Belediye olarak her zaman dezavantajlılara guruplar hizmet ve imkân sağlamak önceliğimiz olmuştur. Toplumun tüm kesimlerin bu konuda daha çok duyarlı olması gerek. Bu arkadaşlarımız bu günden sonra tüm engellere karşı daha cesur ve kendine güvenle yaşama katılacaktır “ şeklinde konuştu.
 
Belediyenin açtığı telefon santral kurslarında bu günü kadar 67 kursiyer sertifika sahibi oldu. Engelli yaşam merkezinde bilgisayar, işaret dili, takı tasarım, büro sekreterliği mesleklerinde kurslar devam ediyor.
 
 
(Diyarinsesi.org MY)
 

HABERE YORUM KAT