1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Kayapınar Belediyesi beden eğitimi kursları başladı
Kayapınar Belediyesi beden eğitimi kursları başladı

Kayapınar Belediyesi beden eğitimi kursları başladı

Kayapınar Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından üniversitelerin spor yüksekokulları bölümüne sınavlarına hazırlık yapan öğrencilere yönelik açılan ücretsiz kursu 150 öğrenciyle başladı.

A+A-

Kayapınar Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından üniversitelerin spor yüksekokulları bölümüne hazırlanan öğrencilere yönelik ücretsiz hazırlık kursları başladı.  

Belediye tarafından bu yıl onuncusu yapılan kurslara üniversite bölümüne hazırlanan 150 öğrenci başvuru yaptı.  

Kayapınar Belediyesi Amed Spor Kompleksi’nde kurs gören öğrencileri Eş Belediye Başkanı Fatma Arşimet, Başkan Yardımcıları Nesrin Keskin, Mahmut Büyükbayram ziyaret ettiler.  Ziyarette konuşan Eş Belediye Başkanı Fatma Arşimet,” İstanbul’daki patlamada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum.  

Türkiye de her an ne olacağını bilmiyoruz.  Sizin adınıza gelecekten endişeleniyoruz. Sizler daha demokratik daha adaletli barışçıl bir Türkiye’de yaşamak isterken şuanda Türkiye’de bu mümkün değil. Sizleri görünce böyle etkinlikleri görünce umudumuz bir kere daha katlanıyor. Siz bu ülkenin aydınlık tarafısınız.  

Sosyal belediyeciliği hiçleştirme çabası var. Bu anlamıyla belediyelerin insan odaklı çalışmalarını engellemek istiyorlar. Halka hizmet çalışmalarımız devam edecektir. Bu günü kadar kurslarımıza katılan birçok öğrenci üniversitelere yerleşti. Bu başarının devamı için belediye olarak üzerimize düşeni yapacağız” şeklinde konuştu.

Spor malzemeleri belediyeden

Belediyenin ücretsiz kurslarına katılan tüm öğrencilerin spor malzemesi belediye tarafından karşılandı. Belediye tarafından bu yıl onuncusu yapılan kurslarda bu güne kadar 460 öğrenci üniversitelere yerleşme başarısı gösterdi.

HABERE YORUM KAT