1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kayapınar Belediyesi 9 parkı yarı fiyatına kente kazandıracak
Kayapınar Belediyesi 9 parkı yarı fiyatına kente kazandıracak

Kayapınar Belediyesi 9 parkı yarı fiyatına kente kazandıracak

Kayapınar Belediyesi yapımına başladığı parklarla kullanılmak üzere yapım atölyesinde park malzemesi ve serada mevsimlik çiçek üretimini artırdı.

A+A-

Yapımı süren 9 parktaki tüm malzemeler ve çiçekler belediye tarafından öretiliyor.Kayapınar Belediyesi kente daha çok yeşil alan kazandırmak için toplamda 80 bin metrekare alana sahip 9 parkın yapımı için başlattığı çalışmaları devam ediyor.

Belediye parklarda kullanılacak malzemelerin yarı fiyatına mal etmek için açtığı yapım atölyesi ile parklarla kullanılacak çiçekler yetiştirildiği serada üretimler artırıldı.  Kayapınar Belediyesi Eş Başkanı M. Ali Aydın ve Başkan Yardımcısı İhsan Avcı atölye ve serayı gezerek çalışmalar hakkında bilgi aldılar.


Çalışmalar hakkında bilgi veren Eş Belediye Başkanı M. Ali Aydın, “ Oluşturduğumuz yapım atölyesinde parklarda kullanılacak bank, pargole, çardak, piknik masası ve çiçeklik gibi ihtiyaçları üretimini kendimiz yapıyoruz. Yaptığımız bu çalışmayla daha önce parklar için alanın malzemelerin aynısı yarı fiyatına imal ederek belediyeye büyük katkı sağladık. Aynı şekilde atölyemizde oyun gurupları, çöp bidonları ve diğer aletlerin bakın ve onarımı yapılmakta” şeklinde konuştu.

Kadınlar üretecek, kadınlar dikecek 


Tüm çaba ve çalışmaların halka daha iyi hizmet vermek için olduğunu belirten EŞ Başkan M. Ali Aydın, “ Aynı şekilde belediye ait serada kadın arkadaşlarımızın tarafından parklarımızda kullanılacak mevsimlik çiçek ve ağaçlar üretimi devam ediyor. Bu örünler yeni kadın arkadaşlarımız tarafından parklarda dikimi yapılacaktır. Belediye olarak bu yönlü daha az maliyette üretim yapılacak yeni alanların artırılması çabası içinde olacağız. Emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi. 
 

HABERE YORUM KAT