1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kayapınar Belediyesi 600 öğrenciyi pikniğe götürdü
Kayapınar Belediyesi 600 öğrenciyi pikniğe götürdü

Kayapınar Belediyesi 600 öğrenciyi pikniğe götürdü

Kayapınar Belediyesi eğitim destek evlerinde öğrenim gören 600 öğrenci sınavlar öncesi belediyenin düzenlediği piknikte buluştular.

A+A-

Kayapınar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü eğitim destek evlerinde eğitim gören 600 öğrenciyi Mardin yolu üzerinde bulunun Yenişehir Belediyesi piknik alanında götürdü. Piknikte öğrenciler arasında ses yarışması, Kürtçe bilmece yarışması ve sportif yarışmalar düzenlendi.

Kayapınar belediye eş başkanları Mehmet Ali Aydın ve Fatma Arşimet öğle yemeği öncesi piknik alanına gelerek öğrencilerle bir araya geldiler. Öğrencilerle birlikte halaylar çektiler.

Öğrencilere hitaben konuşan Eş Belediye Başkanı Mehmet Ali Aydın, “ Toplumumuzun geleceğini inşa edecek, geleceğin yöneticileri sizler olacaksınız. Eğitim destek evlerinde eğitmenlerimizin büyük fedakârlıklarla verdikleri emeklerden dolayı öncelikle kendilerine teşekkür ederim. Eğitim insanların ve toplumların yaşamlarında önemli bir yer tutuyor. Gelecekte toplumunuza, ailenize ve kendinize ve yaşadığınız coğrafyaya daha doğrusu tüm insanlığa yararlı bireyler olmak için kendinizi eğitimle donatmanız gerek. Her gencimizin gözünde ışığı ve topluma karşı sorumluluklarına yerine getirme azmini görüyorum. Bu anlamıyla belediye olarak buna katkı sunmuş olmamız bezim içen büyük bir gururdur. “ dedi.

Eş Belediye Başkanı Fatma Arşimet ise yaptığı konuşmada, “ Sizler zor ve adaletsiz eğitim sistemine rağmen okuma azminiz ve çabanızdan dolayı teşekkür ediyorum. Savaşa harcanan bütçenin binde biri eğiteme ayrılmamasına inat okuma isteğin inanın başarıyı getirecektir. Eğitim destek evlerimiz eğitimdeki adaletsizliğe karşı gençlerimize sunduğu hizmet sonucu birçok gencimiz başarı göstermiştir. Tüm gençlerimizin bundan sonraki yaşamlarında başarılar dilerim.

Eş başkanlar öğrencilerle toplu olarak hatıra fotoğrafı çekerken, öğrenciler sınavlarda başarılı olacağı sözünü verdiler.

 

HABERE YORUM KAT