1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Kayapınar Belediyesi 4. tenis turnuvası başladı
Kayapınar Belediyesi 4. tenis turnuvası başladı

Kayapınar Belediyesi 4. tenis turnuvası başladı

Kayapınar Belediyesi tarafından düzenlenen İbrahim İncedursun 4. Bahar Tenis Turnuvası açılış maçlarıyla başladı.

A+A-
Kayapınar Belediyesi Amed Spor Kompleksi başlayan turnuvaya on gün sürecek ve 100 sporcu mücadele edecek.
 
 Turnuvanın açılışına Kayapınar Belediye Eş Başkanları M. Ali Aydın, Fatma Arşimet, Başkan Yardımcısı Nesrin Keskin, HDP, DBP ilçe eş başkanları, İbrahim İncedursun'un ailesi katıldı.
Açılışta konuşan EŞ Belediye Başkanı Fatma Arşimet, “Tenis çok rağbet görmeyen bir spor dalı olarak bilinse bile Diyarbakır'da ciddi bir potansiyeli ulaşmış durumda. Bu ilginin gelişmesinde belediyelerimizin yaptığı etkinliklerin büyük katkısı var. “ şeklinde konuştu.
 
Spor denen olguyu futbol ağırlığından çıkartıp genele yayma temel hedefimizdir. Bu anlamıyla farklı etkinliklerimizde yüzlerce gencimiz bir araya getirmeyi önemsiyoruz. Turnuvanın yaşamın halkına adamış İbrahim İncedursun'un adına yapılması ayrı bir önem teşkil ediyor” şeklinde konuştu.
 
Belediyeye teşekkür etti
 
Turnuvaya açılışına katılmak için Avrupa'dan Diyarbakır'a gelen İbrahim İncedursun'un kızı Yeşim İncedursun belediyenin turnuvaya babasının ismini vermesinin kendileri için büyük bir onur olduğunu belirterek, belediye eş başkanlarına teşekkür etti. On gün sürecek turnuva sonrası dereceye giren sporculara belediye tarafından çeşitli hediyeler verilecek.
 
(Özgür Haber) 

HABERE YORUM KAT