1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kayapınar Belediyesi 34 tır yardım gönderdi
Kayapınar Belediyesi 34 tır yardım gönderdi

Kayapınar Belediyesi 34 tır yardım gönderdi

Kayapınar Belediyesi'nin Rojava ve Şengal halkıyla dayanışma amaçlı başlattığı yardım kampanyası kapsamında son iki haftada bölgede 34 tır yardım malzemesi gönderildi.

A+A-

Belediyenin üç aydır başlattığı yardım kampanyasında bölgeye gönderdiği araç sayısı 74 oldu.

Kayapınar Beledeyesi çatışmaların yoğunlaştığı ve ambargonun uygulandığı Rojava Şengal halkına destek amacıyla başlattığı yardım kampanyası devam ediyor. Özellikle çatışmalardan kaçarak Suruç'a gelenlerin sayısının artması nedeniyle belediye yardım çalışmalarını yoğunlaştırdı. Kampanya kapsamında son iki haftada bölgeye 34 tır yardım malzemesi gönderildi.

Son gönderilen yardımlar en çok ihtiyaç duyulan çocuk maması, battaniye, ayakkabı, kışlık giyecek içme suyu ve kuru gıdadan oluşmakta. Belediye tarafından iki üç önce başlatılan yardım kampanyası kapsamında bölgeye gönderdiği araç sayısı 74 oldu.

Yardım kampanyası komisyonu tarafından yapılan açıklamada, Diyarbakır halkının yardım kampanyasına büyük bir ilgi gösterildiği belirtilen açıklamasında, “ Bayramda özellikle Rojava'da yaşanan insanlık dramı nedeniyle halkımız çoğunluğu bayram alışverişi yapmayarak yardım kampanyasına katkı sundu.

İki hafta içinde 34 tır yardım toplanarak bölgeye gönderildi. Dram yaşanmakta ve önümüz kış. Bu anlamıyla yardımlara daha çok ihtiyaç duyulmakta. Çalışmalarımız halkımızın desteğiyle artarak devam edecektir “ denildi.

HABERE YORUM KAT