1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kayapınar belediye başkan adayları halkla buluştu
Kayapınar belediye başkan adayları halkla buluştu

Kayapınar belediye başkan adayları halkla buluştu

Diyarbakır Kayapınar İlçesi BDP eş belediye başkan adayları Mehmet Ali Aydın ve Fatma Arşimet halkla buluştular. Eş belediye başkanları, 2014 yerel seçimlerinin Kürt halkı için ayrı bir önem taşıdığını belirtiler.

A+A-
Diclekent Mahalle Evi'nde yapılan halkla buluşma etkinliğine BDP İlçe Başkanı Davut Kesen, BDP eş belediye başkan adayları Mehmet Ali Aydın ve Fatma Arşimet ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Saygı duruşuyla başlayan aday tanıtımı programında ilk olarak eş belediye başkanlarının halka tanıtıldı. Aday tanıtımında sonrası halka hitap eden Kayapınar Belediye başkan adayı Mehmet Ali Aydın, konuşmasına Fransa'nın Başkenti Paris'te katledilen üç kadın Kürt siyasetçiyi anarak başladı. Aydın,” Bu seçim belediye başkanlığı seçimleri ötesinde Sayın Öcalan'ın başlattığı sürece sahiplenme ve özgürlüğüne kavuşması anlamıyla bir referandum niteliğindedir. Kırk yılı ışkındır verilen özgürlük mücadelesinde yaşamlarını yitirenlere mücadelesine sahiplenme seçimidir. Suriye'de Kürt halkının kazanımlarına selamlamadır. Halkımız ve bizler bu bilinç ve gerçeklikle seçim çalışmalarını büyük bir özveriyle sürdürüyoruz “ şeklinde konuştu.
 
Eş belediye başkan adayı Fatma Arşimet ise yaptığı konuşmada, “ Paris'te katledilen üç kadın Kürt siyasetçiyi katledişlerinin yıl dönümü saygıyla anıyoruz. Kürt halkı bu güne gelene kadar büyük acılar ve bedeller ödedi. 30 Mart seçimleri sonuçları bu değerleri sahiplenme ve yeni sürece kalıcı hale getirmesi anlamıyla önemli bir seçim. Bu bilinçle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. “ dedi. Eş belediye başkanları dana sonra yerel yönetimlerde yapacakları projeler ve çalışmaları hakkında bilgi verdiler.
 
 
 
 
 
 
 

HABERE YORUM KAT