1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Kayapınar adalet bekliyor
Kayapınar adalet bekliyor

Kayapınar adalet bekliyor

Erganispor maçından sonra hakem raporuyla AFDK'ye sevk edilen futbolcular için savunma yapan Yeşil-Sarılı kulüp hafta içinde adil bir karar çıkmasını bekliyor.Teknik Sorumlu Deri,”Hakemlerin maçta yaptığı yanlışlıkların ceza kurulundan döneceğine inanıyor

A+A-

GÖZLER GENÇ MAÇI VE KARARLARDA

BAL 2.Grup'ta kümede kalma hesapları yapan KayapınarBelediyespor,hem yarın oynayacağı Genç Murat maçına hem de ceza kuruluna sevk edilen futbolcularla ilgili hafta içinde verilecek kararlara kilitlenmiş durumda.

Erganispor maçında kırmızı kart gören Kemal Tosun ,maç içinde yedek kulübesinde kırmızı kartla cezalandırılan Salih Kartal ile maçtan sonraki olaylardan dolayı hakem tarafından rapor edilen Neyhet,Tarandır,Mansur Ay ve Vahit Tekgül için ceza kuruluna savunma yapan Yeşil-Sarılı kulüp,haksız olduğunu iddia ettiği hakem kararlarının kurul tarafında onay görmeyeceği görüşünde.

'KADRO ZAAFİYETİ YAŞIYORUZ'

Bu haksız kararlardan dolayı önemli oyuncularının ceza riski ile karşı karşıya olduğunu belirten teknik sorumlu Mehmet Deri,çıkacak cezaların adil olmaması halinde maçın hakemleriyle ilgili bilinmeyen gerçekleri kamuoyuna açıklayacaklarını ifade etti. Deri,”Bu oyuncular adeta seçilerek rapor edildi. Çünkü olayın içinde olmayan futbolcularımız bile rapor edilmiş. Maçı izleyen herkes böyle olmadığını gördü. Bir takımın kaderiyle oynanmamalı. Ligde kalma mücadelesi veriyoruz ve bu oyuncular takımın kilit isimleridir.

'BU İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAYIZ'

Yarın oynayacağımız Genç Murat maçına bu oyunculardan yoksun çıkacağız. Şartlar ne olursa olsun bu maçı kazanmak zorundayız. Ceza kuruluna verilen oyuncular için etkili bir savunma yaptık. Kurulun gerçekler ışığında adil kararlar vereceğine inanıyoruz. Hakemlerin verdiği yanlı kararların buradan dönmesini temenni ediyoruz. Aksi takdirde bizim de bu hakemlerle ilgili bildiğimiz şeyler var,onları kamuoyuna açıklarız. İşin bu boyuta gelmesini istemiyoruz ama kimse de bizi kurban seçmesin.” dedi.

HABERE YORUM KAT