1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kavurucu sıcaklar kapıda
Kavurucu sıcaklar kapıda

Kavurucu sıcaklar kapıda

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün internet sitesinde yer alan tahminlere göre, Haziran'ın ilk haftasında İzmir, Ankara ve İstanbul'da sıcaklıklar 30 derece ve üstü olacak.

A+A-

 İkinci haftasında ise Doğu Güneydoğu yanacak. Diyarbakır’da ilk hafta 30 derece civarlarında seyredecek olan sıcaklık, ikinci haftada 36 derecelere kadar çıkacağı tahmin ediliyor.
 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nü tahminlerine göre; Haziran ayının ilk haftasında sıcak günler geçirecek olan Türkiye'de hava sıcaklığı iç ve batı bölgelerde 4 ila 6 derece artacak.
 
PERŞEMBE HİSSEDİLEN SICAKLIK 33 DERECE
 
Yeni haftayı bulutlu bir gökyüzüne sahip olacak İstanbul'da hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde. Salı gününden itibaren hissedilen sıcaklık 30 dereceyi geçiyor. Perşembe günü termometreler 29 dereceyi gösterecek, hissedilen sıcaklık ise 33 derecek olacak.
 
DİYARBAKIR YANACAK
 
Başkent Ankara'da da salı gününden itibaren hissedilen sıcaklık 30 dereceyi bulurken, perşembe günü 32 dereceye çıkıyor. Kette perşembe, cuma ve cumartesi günleri termometrelerde 28 derece görülecek. İzmir yeni haftayla birlikte yaz mevsimini yaşıyor. Salı günü sıcaklıklar 33 dereceye çıkacak. Haziran'ın ilk haftasında İzmir, Ankara ve İstanbul'da sıcaklıklar 30 derece ve üstü olacak. İkinci haftasında ise Doğu Güneydoğu yanacak. Diyarbakır’da ilk hafta 30 derece civarlarında seyredecek olan sıcaklık, ikinci haftada 36 derecelere kadar çıkacağı tahmin ediliyor.
 
YAĞIŞ DA VAR
 
Yapılan son değerlendirmelere göre; Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Kastamonu, Yozgat, Sivas ve Malatya çevreleri ile Sinop'un güney kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığının iç ve batı bölgelerde 4 ila 6 derece artacağı, doğu kesimlerde önemli bir değişiklik olmayacağı bekleniyor. Rüzgarın genellikle kuzey ve batı, Marmara ve Ege bölgesi ile Akdeniz kıyılarında güney ve batı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, yağış anında yer yer kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.
 
Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
 
Diyarbakır: Az bulutlu, öğle saatlerinden sonra parçalı bulutlu 27

Ankara: Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu 25

İstanbul: Az bulutlu 27

Bursa: Az bulutlu 31

İzmir: Az bulutlu ve açık 31

Adana: Parçalı bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28

Antalya: Az bulutlu 27

Konya: Parçalı bulutlu 27

Samsun: Parçalı çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23

Trabzon: Parçalı çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 21

Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak gök gürültülü sağanak yağışlı 16

(Kadir Kaya)

HABERE YORUM KAT