1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kavşaklarda sona yaklaşım
Kavşaklarda sona yaklaşım

Kavşaklarda sona yaklaşım

Büyük bir çileye dönüşen Diyarbakır trafiğini önemli ölçüde rahatlatması beklenen köprü kavşaklardan Şanlıurfa yolu üzerindeki 75.Yol ve Doğum Hastanesi kavşaklarında da sona geliniyor. Üst kirişleri yerleştirilen kavşakların Mart ayından sonra tamamen tr

A+A-

Diyarbakır'da, günlük yaşamı ve ulaşımı içinden çıkılmaz hale getiren şehirdeki ulaşım sorununun köprülü kavşak çalışmaları sayesinde çözülmesi hedeflenirken,bu kavşakların en önemlileri arasında yer alan Şanlıurfa yolu üzerindeki 75.Yol ve Doğum Hastanesi kavşaklarında sona geliniyor. İki kavşakta da üst girişler yerleştirilirken,kavşakların bir bölümünün trafiğe açılması özellikle otogara gidiş ve gelişlerde yaşanan çileyi bir nebze de olsa azaltmış durumda.

Son yıllarda büyük artış gösteren araç sayısına bağlı olarak Diyarbakır şehir merkezinde artan trafik yoğunluğunu azaltmak, güvenli ve konforlu ulaşımı sağlamak amacıyla Karayolları Genel Müdürlüğü, tarafından uygulamaya konulan 3 projenin hayata geçirilmesi için çalışmalar devam ederken,75.Yol ve Doğum Hastanesi kavşaklarının Mart ayından sonra tamamen trafiğe açılacağı bilgisi verildi.

DİĞER KAVŞAKLARA DA BAŞLANACAK

Karayolları, Çevre yolu, 12 Köprülü kavşak ve BSK (Bitümlü sıcak karışım- Beton asfalt) çalışmalarını kapsayan 3 proje için yaklaşık 1 milyar lira harcama yapılırken,bu kavşakların tamamlanmasından sonra diğer 6 kavşağın çalışmalarına başlanacağı bildirildi. Yapılması kararlaştırılan 12 kavşaktan Seyrantepe,Diclekent-Migros ve Dicle Üniversitesi kavşakları daha önce tamamlanarak trafiğe açılırken,Yenihal kavşağı kısmen trafiğe açılmıştı.

Kavşakların bir an önce bitirilmesi konusunda hem Ulaştırma,Denizcilik ve Habercilik Bakanlığı hem de Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından müteahhit firmalara uyarılarda bulunulduğu belirtilirken,kent için ulaşımında büyük sıkıntı yaşayan sürücüler de kavşakların tamamlanmasını bekliyor.

HABERE YORUM KAT