1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kattaş köy ziyaretlerinde
Kattaş köy ziyaretlerinde

Kattaş köy ziyaretlerinde

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Dicle İlçe Kaymakamı Remzi Kattaş, köy ziyaretlerini sürdürüyor.

A+A-

Dicle ilçesine bağlı Dede köyünü ziyaret eden Kaymakam Kattaş, vatandaşların sorunlarını dinledi.

Kaymakam Kattaş, daha sonra beraberindeki heyet ile birlikte inşaatı devam eden yas evinde incelemelerde bulundu. Vatandaşlara inşaat için yardım sözü veren Kaymakam Kattaş, köylülerin içme suyu, yol ve elektrikle ilgili sorunlarını dinledi.

Dede Köyü Orta Okulu'nda inceleme yapan Kaymakam Kattaş, öğrencilerle sohbet edip tavsiyelerde bulundu. Okulda SBS kursu açılacağı müjdesi veren Kaymakam Kattaş, öğretmenlerin de sorunlarını dinledi.

Kaymakam Kattaş Dede köyünün ardından beraberinde bulunan İlçe Müftüsü Ömer Faruk Altun, İlçe Özel İdare Müdürü Yüksel Savar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hıdır Çakın, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Melik Aslan ile birlikte Kaygısız beldesine giden Kattaş, kapatılan jandarma karakolu binasının müftülükçe lojman ve Kur'an Kursu olarak kullanılması hususunda incelemelerde bulunuldu.

Kaymakam Kattaş beraberindeki heyetle birlikte Kaygısız Belediye Başkanı Mehmet Salık'ı ziyaret edip, belde ile ilgili sorunları da dinledi.

Kattaş ve beraberindeki heyet son olarak, Akbulama mezrasında bir öğrencinin ailesini ziyaret etti. Aileye maddi manevi destek sağlanacağı belirten Kaymakam Kattaş, başarılı öğrencinin okula devamının sağlanması hususunda aileye tavsiye ve telkinde bulunuldu. İlçeye dönüş yolunda Sergenli köyünde rast gelinen düğüne de iştirak eden Kaymakam ve beraberindeki heyet köylülerle halay çekti.

(FA-AKK-Y)

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT