1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kattaş fakir aileleri barakadan kurtardı
Kattaş fakir aileleri barakadan kurtardı

Kattaş fakir aileleri barakadan kurtardı

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Dicle İlçe Kaymakamı Remzi Kattaş, çeşitli incelemelerde bulunmak üzere gittiği Kelekçi köyünde bir barakada yaşam mücadelesi veren aileye geçici olarak köy içinde bir ev bulurken, aileye en kısa sürede ev yapması için yardım söz

A+A-

İlçe Müftüsü Ömer Faruk Altun ile birlikte Kelekçi köyünü ziyaret eden Kaymakam Remzi Kattaş, köyde yapılan asma köprü ve ayakları, keson kuyu çalışmalarını yerinde inceledi.

İncelemelerini tamamlayan Kaymakam Kattaş ve beraberindekiler daha sonra köyü gezip köylülerle sohbet etti. Kaymakam Kattaş, köyde kendi imkanlarıyla yaptığı barakada zor şartlarda yaşamlarını sürdürmeye çalışan bir aileye misafir oldu.

Çocuklarla yakından ilgilenip başarı temennisinde bulunan Kattaş, ayrıca köy muhtarı ve vatandaşlarla temasları sonucunda zor koşullarda yaşamını sürdüren ailenin köy içerisinde bir eve yerleşmeleri sağlandı.

En kısa sürede aileye ev yapımı için yardımda bulunacağını belirten Kaymakam Kattaş, köylülerin sorun ve sıkıntılarını dinledikten sonra ilçeye geri döndü.

(FA-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT