1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Katil yakalansa acımız hafifleyecek
Katil yakalansa acımız hafifleyecek

Katil yakalansa acımız hafifleyecek

Batmanda ikamet eden, ancak Bismil İlçesinde alacağını almaya giderken öldürülen inşaat işçisinin yakınları, geciken adalete tepki gösterdi

A+A-

Geçtiğimiz ay alacağı için Diyarbakır'ın Bismil İlçesine giden ve silahla vurularak öldürülen Mehmet Eşref Esmer'in yakınları, olayın aydınlatılması ve failin yakalanmasını istediler.

İkisi üniversite öğrencisi, altı çocuk babası olan Mehmet Eşref Esmer (54) ile beraber bir kaç inşaat işçisi, alacaklarını almak için Bismil İlçesine bağlı Küpeli (Koperi) Köyüne gittiler.

Ramazan ayından beri alacaklarını alamadıkları için alacaklı kişi ile görüşen işçiler, kurşun yağmuruna tutulmuş ve olayda 54 yaşındaki Esmer hayatını kaybetmişti.

Ailesinin mağdur ve perişan durumda olduğunu belirten Mehmet Eşref Esmer'in kayınbiraderi ve teyzesinin oğlu Mehmet Oğır,

"Aile perişan durumda ve olayın faili M.İ. halen yakalanamadı. Eğer olay aydınlatılsa, failler yakalanıp adalet önüne çıkarılsa ve hak ettikleri cezayı alsalar acımız bir nebze olsun hafifleyecek. 1 saat boyunca M.İ. ve köylülerin linç ettiği bu emekçi insanların başına gelenleri kınıyor, olayın aydınlatılmasını bekliyoruz" dedi.

HABERE YORUM KAT