1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kasaplar odası başkanı denetimlerini sürdürüyor
Kasaplar odası başkanı denetimlerini sürdürüyor

Kasaplar odası başkanı denetimlerini sürdürüyor

Diyarbakır Kasaplar ve Besiciler Odası Diyarbakır’da bulunan kasapları denetledi. Denetleme sonucunda temizlik konusunda hassasiyet gösteren Diyarbakır Kasaplar ve Besiciler Odası Başkanı Hacı Atlı Diyarbakır’da hizmet veren kasapların tüm uygun koşulları

A+A-

Denetleme sırasında hiç kimseye ceza kesilmezken birkaç eksiği bulunan kasaplarda ikaz edildi.Denetleme sonunda açıklamalarda bulunan Diyarbakır Kasaplar ve Besiciler Odası Başkanı Hacı Atlı hedeflerinin müşterilerinin sağlıklı hijyenik ortamlarda kesilmiş et sunmaları olduğunu belirtti.Damgasız et asla almayınız , Atlı, “Hijyenik olmayan ortamlarda et satarak halkımızın sağlığıyla oynayan kişilerin her zaman karşısında olacağız” diye konuştu. 


Et fiyatlarının yüksek olduğunu hükümetin bir an önce fiyatlara müdahale etmesini  belirten Başkan Atlı, “Dana fiyatları çok yüksek saman ve yem fiyatları çok düşük olması halinde et fiyatları yüksek hükümetin biran önce müdahale etmesi gerekir. İthal etin piyasaya girmesi gerekir. Fiyatların düşmesi için  önümüzde kurban bayramı var  ve besiciler bazıları fırsatçılık yapıyorlar.

Fiyatları yükseltiyorlar. Bunda da en çok esnaf ve tüketiciler oluyor. Yerel yönetimler yani belediyeler müdahale etmeleri gerekir diye düşünüyorum onlarca defa sorunlarımızı ilettiğimiz halde bir çözüme kavuşmamış kaçak kesim  sağlıksız hijyen olmayan etler mahallerde ve sokaklarda et kesimi yaparak halkın sağlığı ile oynanmaktadır. Kayıt dışı merdiven altı birçok esnaf var  ilgililere defalarca sorunlarımızı dile getirdik kimse bu konuda bir çözüm getirmediler. Bizi dikkate almıyorlar” dedi.

Et fiyatları konusunda da halkı uyaran Başkan Atlı, “Halkımıza çağrımız uyarmak istiyorum hazır kıyma konusunda  bugün dana kıyma eti 31 veya 32 TL’yi bulduğu halde   15 TL’ye 20 TL’ye hazır kıyma satılıyorsa halkımızın bunu çok iyi bir şekilde bilmesi gerekir ileriye dönük hastalıklara mahal veriyor kuzu kıyma fiyatları da aynı  15-20 tl ye satılıyorda onun içinde ne olduğu etlerin maddelerin halkımızın düşünmesi gerekir. Biz asla  fırsat vermiyeceğiz halkımızın sağlığı ile oynayanlara devamlı denetimlerimiz olacaktır kimsenin gözünün yaşına asla bakmayacağız odamız olarak elimizden geleni yapmaya çalışacağız odamıza kayıtlı olan esnaflarımızdan hiçbir şekilde tereddüt ve şüphe etmeden gönül rahatlığı ile etlerini alabilirler. Bundan böyle Diyarbakır Besiciler Odası olarak her türlü sorumluğu üzerimize alıyoruz” diye konuştu. 


Denetleme sırasında kasaplık yapan esnaf Mehmet Kurt bu tür denetimlerin sık sık yapılması gerektiğini belirterek Diyarbakır Besiciler ve Kasaplar Odası Başkanı Hacı Atlı’ya teşekkür etti. Bu tür denetlemelerin kendilerini sevindiğini belirten Kasap Mehmet Kurt, “Êsnafı ani denetleyen oda başkanımız Hacı Atlı tek tek etleri kontrol etti. Bu yaptığı duyarlı denetimler hem bizim hem halkımızın sağlığı adına yapılmaktadır kendisine teşekkür ederim” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler