1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Kartal, Diyar maçı önemli dakikalar
Kartal, Diyar maçı önemli dakikalar

Kartal, Diyar maçı önemli dakikalar

Diyarbakırspor, geçen hafta kendi evinde Malatyaspor'a karşı özellikle 2.yarıda sergilemiş olduğu oyundan sonra, Kartalspor maçına büyük ümitle çıkmıştı.

A+A-

Diyarbakırspor, geçen hafta kendi evinde Malatyaspor'a karşı özellikle 2.yarıda sergilemiş olduğu oyundan sonra, Kartalspor maçına büyük ümitle çıkmıştı.

Geçen yıl olduğu gibi, bu yılda  hem Kartal taraftarının, hem de Diyarbakırspor taraftarlarının biribirlerine karşı centilmence tezahüratları maça ayrı bir renk kattı. Maçta 500 civarında Diyarbakırspor taraftarı vardı.  Maçın başında, Diyarbakırspor eski yöneticisi merhum Haluk Buğdaycı için saygı duruşu yapıldı.  Diyarbakırsporlu oyuncularda böylesi bir acı için kollarına siyah bant takarak maça çıktılar.

RESİMLER  İÇİN TIKLAYINIZ

Ara sıra kapanan havaya rağmen,  iki takımında oyunu çirkinleştirmeden oynamaları, maçın çok çetin,  bol pozisyonlu ve de gollü geçeceğini gösteriyordu. Bu açıdan, seyirci için çok heyecanlı ve iyi bir maç olduğunu söyleyebiliriz.

Diyarbakırspor oyuna geçen haftaki kadrosundan, iki değişiklikle başladı. Selçuk ve Hüseyin'in yerine, Ufuk ve Emrah sahadaydı. 

İlk 15 dakika orta alan mücadelesi şeklinde geçen karşılaşmada, Diyarbakırspor 20. dakikadan sonra, oyuna ağırlığını koymaya ve sahaya iyice yayılmaya başladı.

25.dk Erhan Şentürk'ün yaklaşık 25 metreden çok sert vuruşu direği sıyırarak dışarı çıktı. 

 Bu şuttan 1 dakika sonra 26. dakikada, Diyarbakırspor ilk ciddi gol pozisyonunu Coşkun'la değerlendiremedi.  Ufuk'un soldan getirip, Coşkun'un önüne bıraktığı topa Coşkun sert vurdu üstten auta çıktı.

27. Dakikada Kartalspor gole çok yaklaştı, bu dakikada yaklaşık 25 metreden topa çok sert vuran Kartalspor'lu Zafer'in şutunu Kaleci Atilla elinden kaçırdı, Kale çizgisi yada gol çizgisinde,  top Atillanın bacakları arasından kaleye dopru giderken,  Atilla yaptığı hatayı telafi edip topa tekrar uzandı, o sırada Kartalspor'lu Ümit Tütinci'de Atilla'nın yakalamaya çalıştığı topa hamle yaptı, top kale çizgisini geçtimi, geçmedi mi tartışması yaşanırken, hakemin düdüğü geldi, Tütinci'nin Atilla'ya faul yaptığını tespi etti. Bu dakika yüreğimizin ağzımıza geldiği bir pozisyon olarak akıllarımızda kaldı.

RESİMLER  İÇİN TIKLAYINIZ

32.Dk Evren Avşar sağdan çok güzel getirdiği topu Coşkun'un önüne bıraktı, Coşkun çok müsait pozisyonda topa dokunamayınca Diyarbakırspor mutlak bir golden oldu.

40. dk Erhan Şentürk sağdan ceza alanına girerken, Coşkun'la verkaç denemesi yaptı, Coşkun topu Erhan'ın önüne bıraktığı pozisyonda, Erhan vurdu, top az farkla dışarı çıktı.

İlk yarı bu şekilde  0-0 tamamlandı.

İkinci yarıya, Kartalspor 99 numaralı siyahi oyuncusu, santraforları Cristian oyundan çıktı, yerine İskender'le başladı.

57. Dakikada Kartalspor çok net bir fırsat kaçırdı, bu dakikda sağdan gelen ortaya Ümit Tütinci yükseldi, kafayı vurdu, top çaprazda fileler doğru giderken, kaleci Atilla mükemmel bir zamanlama ile topu kornere atarak uzaklaştırdı.

Bu dakikadan sonra Diyarbakırspor, oyunu iyice, Kartal yarı alanına yıkmaya başladı,  Özellikle direkten dönen toplar ve kaçan goller bu dakikadan sonra başladı.

60.Dakikada Kartal kalesinin, Sol tarafından Mahmut Hanifi taç kullanarak topu Erhan Şentürk'ün önüne bıraktı, bu iki oyuncunun verkaçında, Erhan topu aldı, çok net poziyonda ki Emrah'ın önüne bıraktı, bu oyuncunun vuruşu iki direğin birleştiği noktada direğe vurarak dışarı çıktı. Diyarbakırspor mutlak bir golden daha oluyordu.

62.Dakikada, Mithat orta alanda aldığı topla, ceza alanının dışından, kaleye yaklaşık 27 metreden topa çok sert vurdu, kaleci topu üste doğru kornere atmak isterken top, üst direğe çarparak kornere gitti.

63. Dakikada Emrah çok müsait durumda, ceza alanı içinde, kaleye gönderdiği topa, kartal kalecisi ayaklarıyla müdahele ederek, topu kornere attı.

66. dakikada Coşkun Hoca, Ceyhun'u oyundan alırken, yerine Engin'i oyuna aldı.

RESİMLER  İÇİN TIKLAYINIZ

72. dakikada, Kartalsporun sol beki Emirhan'ın, soldan ceza alanına ortaladığı topa Ümit Tütinci dokundu, Kaleci Atilla son anda topu kornere attı.

74. dakikada,  Kartalsporun bir atağından çarpışan Kaleci Atilla yerde kıvranırken, oyun devam etti, son anda hakem Atilla'yı görünce oyunu durdurdu, kaleci Atilla'nın kaşı yarılmıştı, tedavisi yapılan  Atilla oyuna devam etti. Bu dakikada oyun 4 dk durdu..

77. dakikada Emrah oyundan alındı, yerine Mutlu girdi, Diyarbakırsporda tek santrafora döndü.

82. Dakikada Coşkun'da oyundan alındı, yerine Ercan girdi. Diyarbakırspor, bu değişiklikle,  uzatmalarla birlikte kalan son  15 dakikada artık oyunu santraforsuz oynamaya devam etti. Artık Diyarbakırspor 0-0 a razı bir oyun ortaya koymaya başladı.

Maçta beklendiği gibi 5 dakika uzatma oldu. Uzatmalarda Diyarbakırsporun sonuca gitmeyen 1-2 atağı daha oldu. ve maç başladığı gibi golsüz tamamlandı.  Yazımızın başında, çok çetin, bol pozisyonlu ve de gollü geçeceğini umduğumuz bir maçta, Diyarbakırspor direkleri döverek evine bir puanla dönüyordu.

RESİMLER  İÇİN TIKLAYINIZ