1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. ‘Karşılıklı ithamlar ve görmezden gelmeler sorunları çözmez’
‘Karşılıklı ithamlar ve görmezden gelmeler sorunları çözmez’

‘Karşılıklı ithamlar ve görmezden gelmeler sorunları çözmez’

Diyarbakır’daki iş camiasından oluşan 20 sivil toplum kuruluşu, gündeme ve son zamanlardaki gelişmelere dair ortak basın açıklaması yaptı.

A+A-

Diyarbakır’da iş camialarının yaptığı ortak basın açıklamasında, son zamanlarda meydana gelen gelişmelere dikkat çekilerek, karşılıklı itham ve görmezden gelmelerin sorunların çözümüne katkı sağlamayacağına vurgu yapıldı.
Bir otelin toplantı salonunda yapılan açıklamayı, sivil toplum kuruluşları adına Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Başkanı Ahmet Sayar okudu.


Son dönemlerde yaşanan ve gerilimlere sebep olan olayların kaygılandırıcı olduğunu belirten Sayar, mecliste grubu bulunan tüm partileri, sorunların çözümü konusunda yapıcı bir çaba sarf etmeye çağırdıklarını söyledi.


Yaşanan şiddet olayları ve siyaset kurumları arasındaki sert üslupların kutuplaşmalara neden olduğuna işaret eden Sayar, “Bu da bizlerde iç çatışmaya doğru gidiyormuşuz endişesi oluşturmaktadır. Uç söylemler, karşılıklı ithamlar ve görmezden gelmeler sorunları çözmez, ortadan kaldırmaz. Bizler Diyarbakır iş camiası olarak; vicdan sahibi herkesi ve her kesimi bu konuda yapıcı bir tavır almaya ve barışa destek vermeye çağırıyoruz.” dedi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler