1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Karnından 7 kilo 600 gram kitle çıkarıldı
Karnından 7 kilo 600 gram kitle çıkarıldı

Karnından 7 kilo 600 gram kitle çıkarıldı

Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde gerçekleştirilen bir operasyonla 18 yaşındaki Halise Kocamanoğlu'nun karnından 7 kilo 600 gram ağırlığında kitle çıkarıldı.

A+A-

Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği Şefi Prof.Dr. Yusuf Yağmur Ameliyatı, gerçekleştirdi. Hastanın karnından, karın ön duvarı, böbrek çevresi ve karaciğerin altını kaplayan 7 kilo 600 gram ağırlığında büyük bir kitlenin çıkarıldığını belirten Prof. Dr. Yusuf Yağmur, “Hasta Bismil'de kitle tanısı olarak bize sevkli geldi, tetkik ve tahliller, film sonuçları sonucunda karın boşluğu içinde kitle tespit ettik.

Hasta son 1 yıldır giderek artan karın şişliği şikayeti ile başvurdu.Fiziki bakımda tüm karını kaplayan, düzgün yüzeyli, sert bir kitle saptandı.

Ameliyata aldık ve 7 kilo 600 gram kitleyi başarılı bir operasyonla çıkardık, ameliyat 1 saat sürdü. Operasyonda karın boşluğunun tamamını dolduran Overiyal olabilecek düşünülen 35X30X30 cm ebadında çapında kitle çıkartıldı. hastanın erken teşhisi hayatını kurtardı aksi taktirde ölüm riski yüksek bir hastamızdı. Daha önce hiç bu kadar büyük bir kitleye rastlamamıştık. Hastamızın sağlık durumu şu an gayet iyi” diye konuştu.

Karnındaki kitlenin son 1 yıl içerisinde büyümeye başladığını, ancak son zamanlarda hamile kadın görüntüsünü andıracak ölçüde şişlik oluştuğunu anlatan 18 yaşındaki Halise Kocamanoğlu da, “Son zamanlarda karnımda giderek büyüyen bir şişlik oluşmaya başladığını hissediyordum. Ancak şişlik hissi zaman zaman kayboluyor, bir süre sonra yeniden görülüyordu. Fakat son dönemde karnımdaki şişlik giderek büyümeye başlayınca Bismil'de doktora gittim beni Diyarbakır Eğitim ve Araştırma hastanesine sevk ettiler. Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Prof.Dr. Yusuf Yağmur muayene ederek gerekli tetkikler yapıldı ve karnımda büyük kitle olduğu anlaşıldı. Başarılı bir operasyonla sağlığıma kavuştum. Şu anda durumum çok iyi Allah razı olsun çok teşekkür ederim” dedi.

Halise Kocamanoğlu'nun babası Mehmet Kocamanoğlu'da kızının sağlığına kavuşmasından dolayı mutlu olduğunu dile getirerek, "Kızım rahatsız olduğunu dile getirerek Bismil'de doktora gitmiş, doktorlar muayene sonrası Diyarbakır'a sevk yapılmasını istedi ve Diyarbakır Eğitim Araştırma Hastanesi'ne gelip Prof.Dr. Yusuf Yağmur'u gördük. Tetkikler yapıldıktan sonra ameliyata karar verildi. Ameliyatı başarılı geçti çok mutluyuz. Yusuf Hocadan Allah razı olsun. Diyarbakır eğitim ve araştırma hastanesi çok güzel bir hastanedir ve tüm personelinden Allah razı olsun" diye konuştu.
 

HABERE YORUM KAT