1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kariyer seminerleri sürüyor
Kariyer seminerleri sürüyor

Kariyer seminerleri sürüyor

Dicle Üniversitesi Girişim, Enerji ve Teknoloji Kulübü ve Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi ortaklığında mühendislik fakültesi öğrencilerine yönelik “ Kariyer, Tanıtım ve Faaliyet Bilgilendirme” semineri düzenlendi.

A+A-

80 kişilik öğrenci grubunun katıldığı seminerde öğrenciler Girişim, Enerji ve Teknoloji Kulübü temsilcilerinin düzenlediği eğlendirici ve öğretici sunumlar ile faaliyetlerden haberdar oldular ve kulübün misyon ve vizyonunu dinlediler.

Gelişen teknolojiye ayak uydurma, eğitim ve kişisel gelişimlerini sağlamak, ekip çalışmalarıyla yeteneklerini keşfetmelerini sağlamak gibi görevler edinen Girişim, Enerji ve Teknoloji Kulübü iler ki günlerde aynı etkinliklerine devam edeceğini bildirdi Kariyer Merkezi çalışanı Uzman Uğur Kaval’ın da sunum yaptığı etkinlikte Kariyer Planlama süreçleri, iş olanakları ve yapılan projelerden bahsedildi.

İş hayatına atılırken gerekli olan girişimcilik bilinci ve kariyer planlamanın öneminin artmasının yanında öğrencilerin etkili CV yazma ve mülakat geçirme süreçleri ile eğitim hayatları boyunca hem Kariyer Merkezinden hem de kulüp faaliyetlerinden yararlanabilecekleri aktarıldı.

 

(Kadir Kaya)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler