1. HABERLER

  2. ÇÖPLÜK

  3. Karete'de büyük başarı
Karete'de büyük başarı

Karete'de büyük başarı

29 Ocak 02 Şubat 2014 tarihleri arasında Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde yapılan minik yıldız Türkiye karate şampiyonasına toplam 2450 sporcu katıldı.

A+A-
Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor kulübümüzden toplam 4 sporcu turnuvaya davet edildi.Diyarbakır kafilesi olarak 12 sporcu ile katılan müsabakalarda yıldızlar 37 kg. Amine Akçakmak rakiplerini geçerek yarı finale yükseldi.Yarı finalde  Konya'lı rakibi karsında üstün bir performans sergilemesine rağmen rakibine 4- 3 mağlup olarak bronz madalyanın sahibi oldu.
 
Böylesi büyük bir organizasyonda bronz madalya aldığı için buruk sevinç yasayan Akçakmak Altın madalyayı kaçırmanın üzüntüsünü yasadı. Milli Takıma seçilen ve 3 ay sonra yapılacak olan Balkan Şampiyonasında Diyarbakır ve Türkiye'yi temsilen şampiyonaya katılacak. Diyarbakır'da ilk kez karete branşı Balkan Şampiyonasına katılacak.
 
Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor kulübümüzün  bir diğer sporcusu İremsu Akşahin ağustos ayında yapılacak olan uluslar arası palan döken karate kupasına milli takımı temsil edecektir.
 
Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Antrenörümüz Ahmet Yazar '' Yoğun çalışmanın sonucunda elde edilen başarının küçümsenmeyecek derecede olduğunu söyledi.Hedefimizin Avrupa Ve Dünya Şampiyonasına sporcularımızı göndermektedir.Ayrıca bizlere sağladıkları desteklerden dolayı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesporumuzun Kulüp Başkanı Sayın Av.Metin Kılavuz 'a Teşekkür ediyoruz''dedi.
 
Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT