1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Karetede Bilfen Koleji ve Diyarbekirspor’un Ortak Gururu
Karetede Bilfen Koleji ve Diyarbekirspor’un Ortak Gururu

Karetede Bilfen Koleji ve Diyarbekirspor’un Ortak Gururu

Bilfen Okulları tarafından tam burslu eğitim imkanı sağlanan, Diyarbekirspor’un da kulüp çatısı altına alarak destek verdiği karetecilerden 2’si Türkiye üçüncüsü olarak önemli bir başarıya imza attı.

A+A-

Amine Akçakmak ve İrem Nur Yazar,Türkiye 3’üncüsü olarak milli takım seçmelerine katılmaya hak kazandı.

Şampiyon Kardeşlere Özel Okul İmkanı

Amine Akçakmak ve Zeynep Akçakmak kardeşler yoksul bir ailenin çocukları. Kapıcılık yaparak ailesinin geçimini sağlayan iki kız kardeş de karatede Diyarbakır’ın son dönemlerde yükselen yıldızları olarak dikkat çekiyor.

Yurt içinden ve yurt dışından katıldıkları organizasyonlarda büyük başarılar elde eden Amine ve Zeynep Akçakmak kardeşlerin eğitimini tam burslu olarak Diyarbakır Bilfen Okulları üstleniyor.

Spora ve sporcuya verdiği destekle dikkat çeken Diyarbakır Bilfen Okulları Yönetim Kurulu Başkanı ve Amedspor’un forma reklamı sponsoru olan Karakoç Grubun Yönetim Kurulu Başkanı iş adamı Ekrem Karakoç’un desteği ile ücret ödemeden özel okulda okuma imkanına kavuşan Akçakmak kardeşler kulüp olarak ise Diyarbekirspor’un bünyesinde yer alıyor.

Kuşadası’nda Türkiye Üçüncüsü Oldular

Karetede Diyarbakır’ın yükselen yıldızları haline gelen kardeşlerden Amine Akçakmak,Aydın’ın Kuşadası ilçesinde yapılan Türkiye Gençler Karete Şampiyonası’nda üçüncü olarak Diyarbekirspor’un diğer sporcusu İrem Nur Yazar’la birlikte milli takım seçmelerine katılmaya hak kazandı. 49 ilden 1524 sporcunun katıldığı şampiyonada İrtem Nur Yazar da Türkiye üçüncüsü olarak önemli bir başarıya imza attı. Amine gibi milli sporcu olan İrem Nur Yazar da Bilfen Okulları’nda tam burslu olarak eğitim yaşantısını sürdürüyor. İki sporcunun katılacağı milli takım seçmeleri Pazar günü yapılacak.

Diyarbekirspor kulübü de kendi sosyal medya hesabında açıklama yaparak başarılı sporcuları tebrik etti ve destek vermeye devam edeceğini ifade etti.

HABERE YORUM KAT