1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Karetede başarılar devam ediyor
Karetede başarılar devam ediyor

Karetede başarılar devam ediyor

Gaziantep ilinde yapılan Anadolu Yıldızlar Ligi 1.etap ayağında Diyarbakır'lı karateciler 2 altın gümüş 4 bronz madalya kazanırken turnuvaya Amedspor sporcularımız damga vurdu.

A+A-
Kadınlarda  alınan genel klasman 2.ciliğinde 2  Altın alan Amed'in kızları Amine Akçakmak ve  İrem nur Yazar takıma büyük katı sağladılar.Erkeklerde M.Yusuf Yazar gümüş madalya alırken erkek takımı genel klasmanda 3. Oldu.
 
Amedsporumuzun karate  antrenörü Ahmet Yazar kazandığımız başarılara seviniyoruz ama genel klasmanda kaçan şampiyonluğa üzüldüğümüzü dile getirmek istiyoruz.Amine Akçakmak geçen yıl olduğu gibi bu yılda kaldığı yerden devam ediyor gecen yıl gittiği tüm şampiyonalarda altın madalya alan ve Amed 'e Balkan 3 üçüncülüğünü getiren Amine her gecen gün performansını yükseltiyor. İrem Nur Yazar geçen yıl aynı şampiyonada bronz madalya almıştı. Bu yıl daha programlı çalışırsak bronzu  altın madalya'ya çeviren İrem nur önümüzdeki şampiyonlar için umut verici oldu.
 
Antrenör Ahmet Yazar asıl hedefimiz 28-30 Ocak 2015 tarihleri arasında Sakarya ilinde yapılacak olan Yıldızlar Türkiye Karate Şampiyonasında aynı başarıyı yakalayarak Diyarbakır'a madalya veya madalyalarla dönmeyi hedefliyoruz. Milli takım seçmelerinin  yapılacağı Şampiyonada Balkan Şampiyonası aday kadrosuna sporcuları şampiyonaya vermek için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.Gecen yıl  Bir sporcuyla Balkan şampiyonasına gitmiştik.Bu yıl birden fazla sporcu vererek hem kulübümüz Amedspor'a yakışanı yapacağız''dedi.
 
Ayrıca Ahmet Yazar ''desteklerinden dolayı Amedspor  Kulüp Eş Başkanlarımız Sayın Semra Budak  İhsan Avcı ve Amedspor salon sporlarından sorumlu yönetim kurulu üyelerimizden Sinem Çiçek ve Bulut Ayana'ya teşekkürlerimizi sunarız''diyerek sözlerini tamamladı.
 

HABERE YORUM KAT