1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. “Kardeşliğimizi Güçlendireceğiz”
“Kardeşliğimizi Güçlendireceğiz”

“Kardeşliğimizi Güçlendireceğiz”

Kalkınma Bakanı ve Diyarbakır Milletvekili adayı Cevdet Yılmaz, “Huzur olmadan hiçbir şey olmuyor. Kardeşliğimizi güçlendireceğiz.

A+A-
 İnadına, kim ne provokasyon yaparsa yapsın, kim bu işi sabote etmeye çalışırsa çalışsın, biz kardeşliğimizi, birliğimizi ve beraberliğimiz güçlendireceğiz. Ve bu yaşadığımız hadiseleri geride bırakacağız” dedi.
 
 
Kalkınma Bakanı ve Diyarbakır Milletvekili adayı Cevdet Yılmaz, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Diyarbakır Milletvekili Mehmet Süleyman Hamzaoğulları, Diyarbakır Milletvekili adayları Mehmet Salim Ensarioğlu ve Mustafa Elgörmüş ile birlikte Geyiktepe köyünde OSB iş adamları, çevre köy muhtar ve kanaat önderleri yemekli toplantıya katıldı. Köylüler tarafından büyük bir coşku ve sevgi gösterileri arasında karşılanan Bakan Yılmaz ve Bakan Eker ile beraberindekiler, köylülerle biraya geldi.
 
 
Birliğimiz, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi devam ettireceğiz
 
 
Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, AK Parti hükümetlerinin yılda 24 milyar dolardan fazla yatırım yaptığını ifade ederek, “Destek verdik. Bunun bir daha devam etmesini istiyoruz. Önümüzdeki süreçte geldiğimiz günden beri söylüyoruz. Biz çözüm sürecini yerelden destekleyeceğiz. Huzur olmadan hiçbir şey olmuyor. Kardeşliğimizi güçlendireceğiz. İnadına, kim ne provokasyon yaparsa yapsın, kim bu işi sabote etmeye çalışırsa çalışsın, biz kardeşliğimizi, birliğimizi ve beraberliğimiz güçlendireceğiz. Ve bu yaşadığımız hadiseleri geride bırakacağız” dedi.
 
 
Diyarbakır'ı Geçmişiyle Bağlarını Güçlendireceğiz
 
 
Diyarbakır büyük manevi, kültürel tarihi değerleri üzerine oturduğuna işaret eden Bakan Yılmaz, “Ben gezdikçe, tanıdıkça daha fazla hayran oluyorum bu memlekete. Diyarbakır sahabeler ve peygamberler şehri ve büyük bir tarihi zenginliğin üzerinde oturuyor. Ama emin olun bırakın Türkiye'yi bırakın Dünyayı, Diyarbakır'ı belki yaşayan insanlara bile yeterince tanıtamıyoruz. Diyarbakır'ın geçmişiyle bağlarını güçlendireceğiz. Biz büyük medeniyetlerin mirasçılarıyız. Sonradan görme bir toplum değiliz. Diyarbakır'dan 33 medeniyet gelmiş geçmiş. Bizim bu değerleri gelecek nesillere, çocuklarımıza ve bütün dünyaya anlatmamız lazım” diye konuştu.
 
 
Bu Aziz Şehre Hizmet Etmeye Gayret Göstereceğiz
 
 
Bakan Yılmaz, Diyarbakır'da 17 yaşın altındaki nüfusun 700 bin'e yakın olduğunun altını çizerek, “Bir milyon 600 bin nüfusumuz var. Bunun 700 bin'e yakını 17 yaşın altında. Bunlara bir gelecek hazırlamamız lazım. Bunun yolu da yatırımlardır. Lafla kimsenin karnı dolmayacak. Allah'ın izniyle önümüzdeki süreçte Hükümetimizin içinde güçlü bir şekilde Diyarbakır'ı temsil edersek, bu kentte daha çok yatırım daha çok hizmet getireceğiz. Turizmi ticareti geliştirelim. Bütün hedeflerimiz bunlardır. Allah'ın izniyle sizlerin desteğiyle bu aziz şehre, Diyarbakır'a hizmet etmeye gayret göstereceğiz” diye konuştu.
 
 
Köylülerin sorunlarını tek tek not alan Bakan Yılmaz, toplantının ardından Mitannia otel'de Devam eden kamu Yatırımları lansmanı toplantısına katılmak üzere Geyiktepe'den ayrıldı.
 
 
(Özgür Haber)

HABERE YORUM KAT