1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kardeş kent görüşmeleri hızlandı
Kardeş kent görüşmeleri hızlandı

Kardeş kent görüşmeleri hızlandı

Diyarbakır ile Almanya Aşağı Saksonya eyaleti başkenti Hannover'in kardeş kent olmasına yönelik görüşmelerin belli bir aşamaya gelmesi nedeniyle geçtiğimiz hafta Cumartesi günü Hannover'e giden Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı, kente döndü.

A+A-
Diyarbakır ile Almanya Aşağı Saksonya eyaleti başkenti Hannover'in kardeş kent olmasına yönelik görüşmelerin belli bir aşamaya gelmesi nedeniyle geçtiğimiz hafta cumartesi günü Hannover'e giden Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı, kente döndü.
 
Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı, Hannover'da her iki kentin kardeş kent olması, ortak projeler oluşturması ve değişim programları uygulanması amacıyla görüşmelerde bulundu.
 
Hannover Belediye Başkanı Stefan Schostok, 30 yıl Hannover'in Belediye Başkanlığını yapan Herbert Schmalstieg ve Yeşiller Grubu Başkanı ve Belediye Başkan Vekili Lothar Schıeckau'yla görüşen Anlı, Diyarbakır'da oluşturulan Hannover Dostluk Grubu'nun çalışmaları hakkında bilgi verdi. Kentin UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne girme yolculuğuna destek isteyen Anlı, belediye başkanlarını ve dostluk grubunda yer alanları Diyarbakır'a davet etti.
 
Meclisin gündeminde
 
Diyarbakır ile Hannover'in kardeş kent olmasına ilişkin çalışmaların Hannover Belediyesi meclisinin gündeminde olduğunu belirten Anlı, sonbaharda çalışmaların sonuçlanacağını söyledi.
 
Görüşmelerin ardından Anlı, Hamburg ve Bremen'de HDP'yle dayanışmak amacıyla düzenlenen gecelere katılarak, neden HDP'ye destek verilmesi gerektiğine dair konuşma yaptı.
 
 
(Diyarinsesi.org BB)

HABERE YORUM KAT