1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Kardeş Demirtaş'tan ilginç taktik!
Kardeş Demirtaş'tan ilginç taktik!

Kardeş Demirtaş'tan ilginç taktik!

BDP lideri Selahattin Demirtaş'ın kardeşi Süleyman Demirtaş, Diyarbakır'ın en işlek caddesinde içkili mekanlara ruhsat vermeyen Yenişehir Belediyesi'nin içki yasağını, valilikten aldığı 'baro lokali' izniyle deldi.

A+A-

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi'ne bağlı Ofis semtinde yaklaşık bir yıl önce BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'ın kardeşi Süleyman Demirtaş tarafından “CHEFFY” isimli bir restoran açıldı. Demirtaş, restoran açılır açılmaz da buraya içki ruhsatı almak için Başkanı BDP'li olan Yenişehir Belediyesi'ne başvurdu. Ancak belediyeden izin alamadı.

Yasağı 'lokal'le deldi

Demirtaş'ta yasağı delmek için ilginç bir yol seçti. 'CHEFFY' isimli restorana içki ruhsatı verilmesi için Valiliğe, baro lokali adı altında başvurdu. Valilik te bu isteği onaylayarak Süleyman Demirtaş'a ruhsatı verdi. Böylece Demirtaş, ağabeyinin Genel Başkanlığını yaptığı BDP'li belediyenin koyduğu içki yasağını 'lokal'le delmeyi başardı. Ancak yıllardır aynı bölgede restoran işleten ama içki ruhsatı alamayan esnaf, kısa sürede Selahattin Demirtaş'ın kardeşi Süleyman Demirtaş'a içki ruhsatı verilmesine tepki gösterdi.

Bölge esnafından tepki

Baro Lokali adı altında mekana içki izni verilmesine tepki gösteren bölge esnafı, “Restoranlarımızda müşterilerimize yemeğin yanında içki servisi yapmak için belediyeye defalarca kez başvurduk. Gerekli tüm evrakları hazırlayıp belediyeye gittik. Ama her seferinde olumsuz yanıt aldık. Süleyman Demirtaş ise bu yasağı valilikten aldığı izinle deldi. Şaşkınız. Yapılan işlem hukuksuzdur” diye tepki gösterdi.
 


BDP'li Selahattin Demirtaş'ın kardeşi Süleyman Demirtaş hakkında geçen sene çıkan bir haberde Süleyman Demirtaş'ın Diyarbakır'da DİYAR A.Ş Şirketi ile belediyenin bütün ihalelerini aldığı iddia edilmiş altındaki arabanın değerinin de 300 milyar olduğu öne sürülmüştü.

HABERE YORUM KAT