1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kardelenler Karlıova'da anasınıfı açtı
Kardelenler Karlıova'da anasınıfı açtı

Kardelenler Karlıova'da anasınıfı açtı

DİYARBAKIR- Diyarbakır Dicle Üniversitesi (DÜ) Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü sınıf öğretmenliği, okul öncesi ve fen bilgisi öğretmenliği bölümü öğrencileri Bingöl'ün Karlıova ilçesine bağlı Kargapazarı Köyü İlkokulu'na anasınıfı yaptı.

A+A-
Topluma hizmet uygulamaları dersi kapsamında düzenlenen "Kardelenler Karlıova'da" projesi ile Bingöl’ün Karlıova ilçesine bağlı Kargapazarı Köyü İlkokulu'na iki derslikli bir anasınıfı yapan eğitim fakültesi öğrencileri düzenledikleri bir programla sınıfların açılışını yaptı.
 
DÜ Rektörlüğü'nün de mezunlar birimi aracılığıyla desteklediği ve katkı sunduğu projede önce bir konser düzenleyen ardından ise okulda kermes açan üniversiteli öğrenciler kermeste sattıkları yiyeceklerle elde edilen para ile anasınıflarının yapımı için gerekli masrafları karşıladı. Kargapazarı Köyü İlkokulu yanında bulunan harabe bir bölümün yenilemesini 5 günde bitiren öğrenciler toplamında 30 bin lira harcadı.
 
 
Anasınıfının açılışına katılan Karlıova Kaymakamı Levent Yetgin, yapılan etkinliğin çok anlamlı bir etkinlik olduğunu belirterek, bu proje karşısında çok duygulandığını söyledi.
 
 
Kaymakam Yetgin’den sonra söz alan Diyarbakır Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Yalçın Tongul ise, Kargapazarı köyüne yaptıkları anasınıfı çalışması öncesi geçen süreç hakkında bilgilendirmede bulundu. Önemli olanın, böyle ihtiyaçların giderilmesi olduğunu belirten Tongul, "Öğrencilerimizin katkılarıyla da bu işi buraya getirdik. Altını çizerek ifade etmek istiyorum ki, ben şuanda bu işin sadece sözcülüğünü yapıyorum. Bu proje değerli arkadaşlarımla beraber özellikle Yrd. Doç. Dr. Fatih Yılmaz, Remzi Yardımcı beye ve şuanda burada bizimle beraber olan 35 öğrenci arkadaşlarımızın desteğiyle sağlandı. Bu arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum" dedi. 
 
 
Açılışın ardından Kargapazarı Köyü İlkokulu anasınıfı öğrencileri tarafından gösteri yapıldı. 
(NK-YRT-Y)
 

HABERE YORUM KAT