1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Kardelen'deki kurslara Bağlarlı kadınlar ilgi gösteriyor
Kardelen'deki kurslara Bağlarlı kadınlar ilgi gösteriyor

Kardelen'deki kurslara Bağlarlı kadınlar ilgi gösteriyor

Bağlar Belediyesi Kardelen Kadın Evi'nde kadın istihdamı ve meslek edindirme projeleri kapsamında kuaförlük, biçki-dikiş kursları devam ediyor. Meslek edindirme projeleri kapsamında 25 kadın kuaförlük, 12 kadın ise biçki-dikiş eğitimi görüyor.

A+A-

Kardelen Kadın Evi'nde açılan kuaförlük, biçki-dikiş kursları kadınlardan büyük ilgi görüyor. Kadın Evi'nde toplumsal cinsiyet, kadın insan hakları, kadın sağlığı, iletişim, kadına yönelik şiddet, konulu seminerlerin yanı sıra açık öğretim, ilköğretim ve lise, sertifikalı bilgisayar, hızlandırılmış bilgisayar, halk dansları, okul öncesi eğitimi, Kürtçe okuma yazma, resim kursları verilmekte. Kurslara ilişkin bilgi veren Kardelen Kadın Evi yetkilileri, bu kursların Mart'a kadar devam edeceğini, yeni dönemle birlikte yeni başvurular alacaklarını söyledi. Yetkililer, gençlere meslek kazandıracak kurslar açmaya çalıştıklarını, genç kadınların kursları bitirdikten sonra kolay iş bulabilmelerini hedeflediklerini ifade etti.

Kurslara katılarak kuaförlük ve biçki-dikiş mesleğini öğrenmeye çalıştıklarını söyleyen kursiyerler ise sonuçtan çok memnun olduklarını söyledi. Bu imkânları sağlayan belediyeye teşekkür eden kursiyerler kendilerini geliştirme imkânı buldukları için şanslı olduklarını dile getirdiler.

HABERE YORUM KAT