1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Karda tazyikli suyla müdahale!
Karda tazyikli suyla müdahale!

Karda tazyikli suyla müdahale!

Sur İlçesi’nin 6 mahallesinde ilan edilen sokağa çıkma yasağını protesto etmek için düzenlenen yürüyüşe izin çıkmadı.

A+A-

Kitlenin yürümeye başlaması ile soğuk hava ve kar altında tazyikli suyla müdahale edildi.Diyarbakır’ın Merkez Sur İlçesi’nde 6 mahallede ilan edilen sokağa çıkma yasağı 37’inci gününde devam ediyor.

İlçede operasyon ve çatışmalar sürerken, yasağa yönelik protesto gösterileri de devam ediyor. HDP ve DBP’nin çağrısı üzerine yüzlerce kişi Batıkent Meydanı’nda toplandı. Aralarında HDP Diyarbakır Milletvekili Ziya Pir, HDP Diyarbakır İl Eş Başkanı Ömer Önen ile DBP Diyarbakır İl Eş Başkanı Ali Şimşek’in de bulunduğu kitlenin yürüyüşüne polis izin vermedi. HDP’liler ile emniyet yetkilileri arasında yapılan görüşmeler de sonuç vermedi.


Yürüyüşe tazyikli suyla müdahale


Kar ve soğuk havaya rağmen yürümekte ısrar eden kitlenin yürüyüşe geçmesi ile birlikte polis tazyikli su ile müdahale etti. Müdahale sırasında kaçmaya çalışan yurttaşlardan bazıları karda kayarak zor anlar yaşadı. Sudan sırılsıklam olan yurttaşlar da soğuk hava nedeniyle olumsuz etkilendi. Müdahalenin ardından ara sokaklarda toplanan kitleye destek için çevredeki ev ve iş yerlerinden ses eylemi yapıldı. Kısa süren gerginlik sona erdi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler