1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Karayolu ulaşıma açıldı
Karayolu ulaşıma açıldı

Karayolu ulaşıma açıldı

Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç, Diyarbakır – Bingöl karayolunda bulunan Fisovası'nda göstericiler tarafından açılan hendek ile ilgili yaptığı açıklamada, hendeğin açılması üzerine kısa bir sürede yapılan müdahale sonucunda hendeğin kapatıldığını ve

A+A-
 Geçtiğimiz Cumartesi günü Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) üyeleri Diyarbakır – Bingöl karayolunda yol kapama eylemlerinde karayolunda bulanan birçok noktada yolu trafiğe kapatması üzerine önceki gün güvenlik güçlerinin yaptığı müdahale sonucunda yol tekrar kontrollü bir şekilde trafiğe açıldı.
 
Dün Lice ilçesinde bulunan Fisovası karoyolu ve Çakıl köyü yolunda YDG-H üyeleri tarafından hendek açıldı. Göstericiler tarafından açılan hendekle ilgili İHA muhabirini açıklamada bulunan Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç, karayolunun onarıldığını belirterek, Diyarbakır – Bingöl yolunun ulaşıma açık olduğunu söyledi.
 
'Herhangi bir aksama yok'
 
Vali Kıraç, başka bir hendeğin ise göstericilerin kamp kurdukları Çağıl köy yolunda açıldığını belirtti. YDG-H üyelerinin kamp kurdukları yere askeri araçların gelmesini engellemek amacıyla hendeğin açıldığını dile getiren Vali Kıraç, hendeğin açılmasıyla ilgili çalışmaların sürdürüldüğünü aktardı.  Diyarbakır – Bingöl karayolunun ulaşıma açık olduğunu ifade eden Vali Kıraç, ulaşımın kontrollü yapıldığını ve herhangi bir aksamanın yaşanmadığını söyledi.

HABERE YORUM KAT