1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Karayollarına hizmetleri ile parlıyor
Karayollarına hizmetleri ile parlıyor

Karayollarına hizmetleri ile parlıyor

Ergani ilçesinde Karayolları 9. Bölge Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı çalışmalar halkı mutlu ediyor.

A+A-

Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde Karayollarının yaptığı refüj çalışmaları halkın takdirini kazanmaya devam ediyor. Seyit Melik Sitesi Yönetim Kurulu üyeleri adına Tuncay SÖNMEZ, Diyarinsesi.ORG mikrofonlarına açıklamalarda  bulunarak şunları söyledi “ Ergani-Diyarbakır-Elazığ Bölünmüş yolunda bulunan ve daha önceden demir bariyerlerle orta refüjü ayrılan yolumuzda Seyit Melik  Sitemizin  tam önünde ve ayrıca hemen hemen her tesisin önünde orta refüj açıklığı mevcuttu.

Ancak bu geçişler özellikle kış aylarında ve geceleyin karanlıkta maalesef trafik kazalarına davetiye çıkarıyordu. Karayolları 9. Bölge müdürlüğünün Ergani ilçe sınırları içinde yaptığı orta refüj yol çalışması sonucunda Seyit Melik Sitesi yaya ve araç giriş çıkışı kapanmıştı.

Bu sebeple;  Yönetim kurulu olarak Karayolları 9.Bölge Müdürlüğü’ne ve İlçe Kaymakamlığına yaptığımız başvurular neticesinde, gerek Karayolları Bölge Müdürü Şefik SOLMAZ gerekse Karayolları Başmühendisi Sayın İrfan AKSU ve İlçe kaymakamımız Sayın Eşref YONSUZ’un büyük katkı ve girişimleri sonucunda kısa sürede yan yol çalışmasına başlandı.

Geçtiğimiz hafta çalışmanın bitmesi sebebiyle siteye giriş ve çıkışların, yapılan yan yol sayesinde, özellikle çocukların daha güvenli olarak evlerine okullarına gitmeleri bu yan yol sayesinde olmuştur. Artık kendimizi güvende hissedebileceğimiz yolları yapmalarından ötürü site halkı olarak çok mutluyuz. Ayrıca Şehir geçişinde artık tüm trafik kontrollü olarak giriş çıkış yapmasından ötürü tüm Ergani halkı olarak teşekkürleri bir borç biliriz.

Katkılarından dolayı başta Sayın İlçe kaymakamımız Eşref YONSUZ’a, Karayolları Bölge Müdürü Şefik SOLMAZ,  İrfan AKSU ve  tüm emeği geçen Müteahhit ve çalışanlara teşekkürlerimizi sunuyoruz.” Dedi.

Kaynak: Diyarinsesi.ORG/ÖZEL HABER


ergani-halk-001.JPG

HABERE YORUM KAT