1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Karatede Belediyespor farkı...
Karatede Belediyespor farkı...

Karatede Belediyespor farkı...

DİYARİNSESİ.ORG - 2014 yılından başından itibaren katıldığı tüm Türkiye şampiyonası ve Bölge maçlarında madalyayla dönen Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Karate takımı daha büyük başarılara imza atmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

A+A-
Türkiye dereceleri Bölge şampiyonlukları Balkan derecesi ile uğraşılması zor hedeflere ulaşan Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor'un karateci kızları gözünü Avrupa ve Dünya  şampiyonasına dikti.
 
Diyarbakır ilinde 2014 yılında en fazla madalya getiren Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor karate branşı antrenörü Ahmet Yazar ve  Diyarın altın kızı  yaptıkları sistemli ve programlı çalışma sonucunda elde edilen başarılarda geçmiş yıllarda yaşanan sıkıntıları bir kenara bırakarak azimli çalışma sonucunda oluşan tablonun kendilerine müthiş güven his ettiklerini  söyledi.
 
"Aslında biz yıllardır Diyarbakır'da karate çalışmaları yapıyoruz ve bu çalışmalarda bir var olma mücadelesi içindeydik ama Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Kulübü bize ve sporcularımıza sahip çıkarak elimizden tuttu bize destek verdiler ve bugünlere gelmemizde büyük katkı sağladılar .Son bir ay içinde yapılan şampiyona ve turnuvalarda elde edilen  başarılar bunların birer açık örneğidir. Erzurum'da 25 ülkeden 3000 sporcunun  arasında 9 kişi ile katıldığımız maçta 1 Altın 2 Gümüş ve 1 Bronz madalya alarak milli takıma alınmayan 2 kızımız Amine AKÇAKMAK ve  İremnur YAZAR  hak ettikleri halde gidemedikleri milli kampındaki tüm rakiplerini yenerek  final yapıp Amine'nin altın İremnur'un ise  gümüş madalya alması bizi fazlasıyla memnun etmiştir.  
 
Bir diğer sporcumuz  İremsu AKŞAHİN milli takım arkadaşlarını saf dışı bırakarak Bronz madalyanın sahibi oldu . Son olarak Batman'da yapılan GAP  illeri karate turnuvası ve Bingöl Balı karate şampiyonalarında kazanılan madalyalar ile başarabildiklerini gösterdiler. Ekim ayı sonunda Samsun ilinde yapılacak olan Ümit – genç ve 21 yaş altı Türkiye karate şampiyonasına ara vermeden devam ediyoruz. Hedefimiz bu şampiyonada derece veya madalyalarla dönerek 2014 yılında hedeflediğimiz yerde kapatmak.Bu anlamda çalışmalarımız devam etmektedir. Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor kulübümüz sporun ve sporcunun her zaman dostu oldu olduğunu bizlere bir kez daha göstererek diğer kurumlara liderlik yapmaya devam etmektedir.''diyerek sözlerini tamamladı. 
 

HABERE YORUM KAT