1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Karate Türkiye şampiyonasında Amedspor fırtınası
Karate Türkiye şampiyonasında Amedspor fırtınası

Karate Türkiye şampiyonasında Amedspor fırtınası

Türkiye Karate Şampiyonası'nda Türkiye'nin en iyi sporcuları yarıştı ve müsabakalar birbirinden çekişmeli maçlara sahne oldu.

A+A-
Diyarbakır'ın da 5 sporcu ile iştirak ettiği şampiyonada Amedsporumuzun sporcusu Amine Akçakmak tüm rakiplerini yenerek altın madalyanın sahibi oldu.
 
 
Amina Akçakmak tabiri caizse  “Geleni gideni devirdi.”   Sporcumuz Amine Akçakmak, ilk turda Giresunlu rakibini 15 saniyede 9-0, ikinci turda olan milli sporcu Türkiye ikincisi Afyonlu rakibini 4-0, üçüncü turda da İzmirli rakibini 10-0 yenerek finale çıktı. Amine, finalde de karşılaştığı Bursalı rakibini 2-0 yenerek mutlu sona ulaştı. Bir süre önce Samsun'da yapılan okullar arası Türkiye şampiyonasında final maçına çıkıp ikinci olan ve şampiyonluğu kaçıran Amine, bu müsabakada zoru başarıp tüm rakiplerini yenerek şampiyon oldu.
 
Amedspor'lu Amine Akçakmak “Diyarbakır'da bir ilki gerçekleştirdi”   
 
 
Amedspor Karate antrenörümüz Ahmet  Yazar, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, kazanılan başarının büyük bir olay olduğunu ve bunun Diyarbakır'dan finale kalan tek branş olmaları nedeniyle ayrı bir önem kazandığını vurguladı. Amine'nin sistemli ve azimli bir şekilde çalışarak bu başarıyı yakaladığını söyleyen Yazar, Amine bizlere bu mutluluğu yaşattı. Diyarbakır ilk defa karate branşında Türkiye şampiyonu çıkarması ayrı bir gurur bizim için dedi.
 
 
Amedspor kulübümüzün sporcusu olan Amine Akçakmak "Türkiye şampiyonu olduğum için çok mutluyum performansım her geçen gün daha da artıyo,hedefim 2016 yılında Avrupa şampiyonasına gitmek onun içinde aralıksız antrenmanlarıma ara vermeden devam ediyorum"dedi.
 
 
Amedspor kulüp Karate antrenörümüz Ahmet Yazar " bizlere destek veren Amedspor kulüp EşBaşkanlarımız İhsan Avcı-Ayten Tekeş ve yönetim kuruluna teşekkürlerimizi sunarız diyerek sözlerini"tamamladı.
 

HABERE YORUM KAT