1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Karate 15 Temmuz anmasında göz doldurdu
Karate 15 Temmuz anmasında göz doldurdu

Karate 15 Temmuz anmasında göz doldurdu

DİYARBAKIR – Milli birlik, beraberlik, vatan ve bayrak sevgisi, demokrasi, vatan savunması, yurt bilinci temalarının işlendiği 8 değişik spor branşlarında yapılan etkiliklerde karate yüksek katılım ile dikkatleri çekerken, bu sporun başarılı ismi milli ta

A+A-

15 Temmuz Haftası Anma Programı Spor Etkinlikleri spor haftasında milli birlik, beraberlik, vatan ve bayrak sevgisi, demokrasi, vatan savunması, yurt bilinci temalarının işlendiği 8 değişik spor branşlarında yapılan etkiliklerde karate yüksek katılım ile göz doldurdu.

15 Temmuz Haftası Anma Programı Spor Etkinlikleri spor haftasında Diyarbakır ve yakın ilçelerinden toplamda 9 kulüp ve 200’e yakın karatecinin katılması ile gerçekleşen turnuvaya yüksek katılım gözlerden kaçmadı. 15 Temmuz Haftası Anma Programı “Spor etkinliği” 3. Gününde Karate ile devam edildi.
 
GENÇLİK SPOR KLASMANDA BİRİNCİ
 
Diyarbakır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve istikbal uğruna canlarını feda eden 15 Temmuz Şehitleri anılması ve milli birlik, beraberlik, vatan ve bayrak sevgisi, demokrasi, vatan savunması, yurt bilinci temalarının işlendiği 8 değişik spor branşlarında biri olan karate sporun mücadelelerinde 2002 ve 2009 yaş kategorisinde mücadelesinde Diyarbakır Gençlik ve Spor kulübü klasmanda birincillik alarak Diyarbakır il ve ilçelerde başarı elden eden kulüp oldu.
 
KIZILASLAN İKİ DALDA ŞAMPİYON OLDU
 
Bu kulübün sporcularından ve aynı zamanda milli takım sporcusu olan Sena Kızılaslan performansı ile göz doldurdu. Hem kata hem de kumite dallarında yarışan Kızılaslan iki dalda da şampiyon olarak altın madalyaya uzandı. Sena Kızılaslan’ın bu başarısı önümüzdeki günlerde Adıyaman’da yapılacak olan Nemrut Karate Şampiyonası öncesinde umut aşıladı.

“BU ETKİNLİKLERİMİZİ DEVAMLI YAPMA ALIŞKANLIĞINI EDİNECEĞİZ”

15 Temmuz Haftası Anma Programı Spor Etkinlikleri spor haftasında başarılı olanlar için seronomi düzenlendi. Seronomide saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlanan törenin açılış konuşmasını yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Demir, “15 Temmuz Haftası Anma Programı Spor Etkinlikleri spor haftasında geçen yıl ülkemize yapılan hain saldırıda şehit düşen vatandaşlarımızın anısına düzenlenen bu etkilik haftasında önce şehitlerimize Allah rahmet ailelerine baş sağlığı diliyorum. Bu etkinliklerimizi devamlı yapma alışkanlığını edineceğiz. Bu manada ise ülkemizin çocuk ve gençlerimizi spora yönlendirmek, spor kulüplerine sporcu kaynağı yaratmak ve toplumda spor kültürünün oluşmasına katkı sağlamak amacıyla, Diyarbakır ve 81 il merkezi de 15 Temmuz Haftası Anma Programı Spor Etkinlikleri spor haftası etkinlikleri büyük hırs ve azimle devam etmektedir. Bugün ise Karate sporu ile devam eden etkinliğimiz hafta sonuna kadar devam edecektir. İl Müdürü Demir, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak 2017 yılında Yaz Spor Okulları temasını "Önce İyi İnsan, Sonra İyi Öğrenci, Olabiliyorsan İyi Bir Sporcu” belirlediklerini söyledi.

İL TEMSİLCİ YAZAR KATILMCILARA TEŞEKKÜR ETTİ

Diyarbakır Karate il Temsilcisi Ahmet Yazar, “15 Temmuz Haftası Anma Programı Spor Etkinlikleri spor haftasında düzenlenen Karate turnuvasına yüksek bir katılım olması bizleri sevindirdi. Diyarbakır’da karate sporu yapan Sporcularımız son zamanlarda gittikleri her müsabakadan ulusal, uluslararası, okullararası şampiyonalarda derecelerle dönüyor. Bizlere ülkemizi ve ilimizi temsil etme gururunu yaşatan çocuklarımız ve gençlerimize, bizler de sporcularımızla birlikte hem bu başarılarımızın mutluluğunu sizlerle paylaşmak, hem de bizlere bu başarı serüvenindeki özellikle 15 Temmuz Haftası Anma Programı Spor Etkinlikleri spor haftasında bizlere büyük destekleri olan  Diyarbakır Gençlik ve spor il Müdürü Mehmet Demir’e  Spor il şube Müdürü Akın Erim’e ve tüm katılan kulüplerimize, hakemlerimize antrenörlerimize ve sporcu ile ailelerine Diyarbakır Karate sorununa vermiş oldukları emeklerinde ve  desteklerin den dolayı teşekkür ederim” dedi.

HABERE YORUM KAT