1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kararlarda dikkate alınmalıyız
Kararlarda dikkate alınmalıyız

Kararlarda dikkate alınmalıyız

Diyarbakır İl Genel Meclisi'nin BDP'li üyeleri Diyarbakır'a atanan Vali Mustafa Cahit Kıraç'ın kente dair alınan kararlarda kendilerini dikkate alması talebinde bulundu.

A+A-

Diyarbakır İl Genel Meclisi BDP Grup üyeleri, Vali Mustafa Toprak'ın İzmir'e atanmasının ardından İzmir'deki görevinden Diyarbakır'a atanan Vali Mustafa Cahit Kıraç'ın kente dair alınan kararlarda kendilerini dikkate alması talebi ile meclis binasında basın toplantısı düzenledi. Çok sayıda meclis üyesinin katıldığı toplantıda konuşan Diyarbakır İl Genel Meclisi Başkan Vekili Mürşit Ekinci, Ortadoğu'daki siyasal sürece değindi.

Ortadoğu'da diktatör ve despot yönetimlere karşı ayaklanmaların olduğunu hatırlatan Ekinci, başkaldırının olduğu ülkelerin arasında Türkiye'nin de bulunduğunu ifade etti. Ekinci, “Kentimizde de duyarlı çevreler demokratik çerçevede baskı ve haksızlığa karşı mücadele ederken hak etmedikleri durumlarla karşı karşıya kalmışlardır. Özellikle eski Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak bu kentte görev yaptığı süre içerisinde retçi ve yasakçı bir zihniyetin temsilciliğini yapmış, olumlu ve demokratik hiçbir talebi kabul etmemiştir. Umuyor ve diliyoruz ki ilimize yeni gelen Sayın Mustafa Cahit Kıraç, dönemin ve sürecin hassasiyetini dikkate alarak eski valilerin düştüğü yetmezliğe düşmez” diye konuştu

HABERE YORUM KAT