1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Karar değişmesse Doğu kulüpleri olmayacak
Karar değişmesse Doğu kulüpleri olmayacak

Karar değişmesse Doğu kulüpleri olmayacak

TFF'nin BAL Ligi için almış olduğu Play-Off kararı için bu akşam toplanan Diyarbakırspor Kulübü Yönetim Kurulu çok sert bir açıklama ile TFF'yi hedef aldı.

A+A-

Yapılan açıklamada, BAL Ligi için değiştirilen statü ile doğuda futbolun tamamen bitirileceği, kulüplerin kapısına kilit vurulacağını belirtilerek, "TFF Doğuda futbolun altına dinamit koymuştur" denildi.

DOĞUDA FUTBOLU BİTİREN KARAR

Kulüp Basın Sözcüsü Ramazan Tugay, Yönetimin açıklamasını şu şekilde ifade etti: "TFF'nin almış olduğu Play-OFF kararı tam bir saçmalık, resmen skandaldır. Bunu kabul etmemizi kimse beklemesin. Doğu'da binbir zorlukla ayakta duran, liglere girmeye çalışan, bir çok kulüp zaten kapısına kilit vurma aşamasına gelmişken, bu yıl getirilen Play-Off uygulaması doğuda futbolu kökünden bitirecektir. Federasyon ya burdaki koşulları bilmiyor, ya da birilerin dayatması ile bu kararları alıyor. Bu Federasyon sadece Batıyı değil, tüm ülkeyi kucaklamalıdır. Yapılan bu ayrım ve haksız uygulamadan dolayı bir çok kulüp liglere girmeyecektir. TFF'nin asli görevi futbolu ülkenin en ucra noktasına kadar götürmek ve teşvik etmektir. Şimdi sizlere soruyorum, Bir Silopi, Şırnak, Diyarbakır, Ergani, Hakkari ile Batının herhangi bir kulübünü eşit şartlarda aynı kefede değerlendirmek hangi akla, hangi mantığa, hangi adalete uygundur. Bunlar doğudaki tüm takımların önünü kapatarak futbolun altına dinamit koymaktadırlar. Bu alınan kararın bir an önce değiştirilmesini istiyoruz. Aksi takdirde, doğudaki bir çok kulüp ile birlikte kesinlikle ligleri protesto edeceğiz ve tüm kulüp anahtarlarını da TFF'ye gönderip buyrun kendiniz çalın, kendiniz oynayın diyeceğiz.

Bu kararın değiştirilmesi için bu bölgeyi en iyi bilen değerli hemşehrimiz TFF Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Edip Eren'den destek isteyeceğiz. Doğuda bu kadar sıkıntı varken, kulüpler bir bir kapanırken alınan bu kararın değiştirilmesi en büyük dileğimizdir. Aksi takdirde kesinlikle bu şartlarda adaletsiz bir uygulamayı kabul etmemizi kimse beklemesin.

3.GÜNÜ BAYRAMLAŞMA

Bayramın 3. Günü saat 14:00'de Kulüp binamızda doğudaki diğer kulüp yöneticleri ile bir araya gelerek çok sert tepkilerle kararımızı açıklayacağız.  Play-Off kararı geri alınmadığı takdirde kimse bu liglerde mücadele etmez.

Ayrıca Bayramın 3.Günü Başta sayın  Bakanımızı, ayrım yapmaksızın tüm Vekillerimizi, parti temsilcilerimizi, Sayın Valimizi, Emniyet Müdürümüzü, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Osman Baydemir'i, diğer Belediye Başkanlarımızı, tüm kurum müdürlerimizi, eski yöneticilerimizi, işadamlarımızı ve en önemlisi halkımızı, taraftarlarımızı, Spor taban birlik yöneticlerini, TÜFAD, ASKF, DİPFUD'u, Amatör spor kulüp yöneticilerimizi, sporcularımızı, tüm basın mensuplarımızı herkesi kulüp binamıza bekliyoruz. Diyarbakırspor'a gönül verenleri, küskünleri, kırılanları tümünü bu mübarek günlerde sarılıp kucaklaşmak istiyoruz, dinizmizde bunu emreder."

HABERE YORUM KAT