1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Karaperşembe'de 152.hafta
Karaperşembe'de 152.hafta

Karaperşembe'de 152.hafta

Kayapınar Belediyesi çalışanlarının har hafta düzenli olarak; cezaevinde tutuklu bulunun Belediye Başkanları Zülküf Karatekin, Başkan Yardımcısı Sabahattin Dinç ve Kürt siyasetçileri için yaptıkları'Kara Perşembe' eyleminin 152'ıncısını gerçekleştirdiler.

A+A-

Belediye hizmet binası önünde yapılan 'Kara Perşembe' eylemine BDP PM Üyesi Ali Ürküt,
Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Avcı, Tüm Bel-Sen Diyarbakır Şube yöneticisi Remzi Aydın,
DİSK Genel-İş ve Tüm Bel-Sen üyeleri ile çalışanlar katıldı.

Aydın yaptığı konuşmada Paris'de 3 Kürt siyasetçisinin öldürülmesini kınayarak, 'Fransa'nın başkenti Paris'te Kürt Enformasyon bürosunda akşam saatlerinde kimliği belirsiz kişilerce yapılan saldırıda Kürt kadın siyasetçiler; Sakine Cansız, Fidan Doğan ile Leyla Söylemez' vahşice katledildiler. Kürt siyasetçilere yapılan saldırıyı nefretle kınıyoruz. Fransız hükümeti bu olayın failleri bir an önce bulunmalıdır. Müzakere hazırlık sürecinde bu olayın yaşanması, müzakerelerin sabote edilmesini hedeflemektedir' dedi.

Aydın, PKK lideri Abdullah Öcalan ile DTK eş Başkanı Ahmet :Türk'ün görüşmesini anlamlı bulduklarını belirterek, 'Bu müzakereleri başlamasını olumlu buluyor ve devam etmesini istiyoruz' dedi Başlatılan diyalog süreciyle birlikte Kürt sorununun demokratik ve barışçıl çözümünün sağlanabileceğine dikkat çekti. Aydın'ın konuşmasının ardından, Paris'te öldürülen 3 Kadın Kürt siyasetçisinin öldürülmesini kınamak amacıyla 5 dakika oturma eylemi yapıldı.