1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Karanlıkta kalan mahalleye yeniden elektrik verildi
Karanlıkta kalan mahalleye yeniden elektrik verildi

Karanlıkta kalan mahalleye yeniden elektrik verildi

HAKKARİ - Hakkari'nin Durankaya beldesi Pınarbaşı Mahallesi'ne yapılan çalışmalar sonucunda yeniden elektrik verildi.

A+A-
Bir süre önce etkili olan kar ve fırtına nedeniyle elektrik tellerinin koptuğu 120 hanelik Pınarbaşı Mahallesi'nde, vatandaşlar kendi imkanları ile kopan telleri onararak yeniden enerjinin verilmesini sağladılar.
 
İHA muhabirine açıklamada bulunan Pınarbaşı Mahallesi Muhtarı Devlet Yılmaz, 120 hanelik mahallelerinin bir haftadan beridir karanlıkta olduğunu söyledi. Yılmaz, “Yaklaşık bir hafta önce kar yağışı ve fırtına nedeniyle mahallemizin elektrik hatları koptu. Okuldaki kaloriferler yanmayınca öğrenciler perişan oldu. Öğrenciler öğretmenleri nezaretinde dışarıda teneke içersinde yaktıkları ateşle ısınmaya çalıştılar. Mahalle olarak perişan olduk. Defalarca VEDAŞ yetkililerini aramamıza rağmen bizimle ilgilenen olmadı. Mahalle sakinleri olarak kendi imkanlarımızla direklere çıkarak kopan elektrik tellerini onararak geçici de olsa mahallemize elektrik verdik” dedi.
 
VEDAŞ yetkilileri ise, şehirde çok sayıda arızanın olduğunu belirterek, ekipleri bugün Pınarbaşı Mahallesi'ne göndererek meydana gelen arızalara müdahalede bulunduklarını ifade ettiler.
 
(FT-MSA-Y)
 

HABERE YORUM KAT